Черкасами пройшла хвиля вандалізму (ФОТО)
Реклама
Не своє – не шкода. За таким принципом живуть деякі жителі Черкас. Поодинокі прояви вандалізму у місті зазвичай не набирають широкого розголосу, однак створюють досить некомфортне середовище. І в цьому плані дрібницями вже не здаються.
Вандали навмисно руйнують свої міста, знищують об’єкти благоустрою та наносять фінансові збитки громаді. Останнім часом майно міста піддається регулярним "нападам" вандалів. Лише за останні дні вони встигли розбити ліхтарі на оновленій набережній, погнути водяну завісу, потрощити смітники та зупинки тощо. Що і де наробили ті, хто не люблять своє місто, з'ясовував сайт vikka.ua.
Facebook / Krivda Mikhail
"Тільки облаштували зупинку. Дуже радів. І все. Знайшлись вандали", – написав на своїй сторінці у соцмережі черкащанин Михайло Кривда. Мова йде про зупинку "Вулиця Анатолія Лупиноса", що по Чорновола. На ній вуличні хулігани порозбивали захисне скло.
Тим часом активіст Ярослав Лавров поділився в соцмережі своїми враженнями щодо культури містян, які розбили ліхтарі на оновленій набережній по вулиці Героїв Дніпра.
"Вже побиті деякі ліхтарі. Ще навіть не запустили, а вже трощимо. Це такий спосіб самоствердження?", – риторично запитує він.
Facebook / Ярослав Лавров
Занепокоєні агресивною поведінкою містян і в комунальному секторі. Буквально днями у місті були масово пошкоджені сміттєві урни. До цього невідомі викрали нову водостічну решітку на дорозі, що ремонтувалася. Про це сайту повідомив виконувач обов’язків директора департаменту муніципальної інспекції виконавчого комітету Черкаської міської ради Ігор Кіта.
"Близько 5-6 урн поблизу перехрестя бульвару Шевченка та вулиці Дашкевича були спалені та деформовані. На них видно сліди від ударів ногою. Коли у місті встановлюють нові лавки, через пару днів на них вже з’являються написи. А через постійне викрадення металевих елементів облаштування міста є ідея встановлювати бетонні лавочки та урни. Серед переваг – те, що їх важко пошкодити", – розповідає чиновник.
Він зазначає, що деякі об’єкти комунальної власності слід проектувати з урахуванням менталітету черкащан та по можливості виготовляти їх із композитних матеріалів. Також він звернув увагу на викрадення водостічних решіток та люків.
"Ще не було закінчено ремонт дороги біля Головного управління Нацполіції у Черкаській області, а там вже поцупили нову решітку. Взагалі решітки та люки викрадають найчастіше. Часто бувають серійні викрадення, коли заїжджають автівками і забирають одразу декілька люків", – зазначає Ігор Кіта.
Фото Ігоря Кіти
За словами директора КП "Черкасиводоканал" Сергія Овчаренка, від вандалів також страждають і питні фонтанчики. Всього їх у місті 18.
"Їх постійно шкодять: зламують крани і конструкції. І взагалі, з ними неохайно обходяться. Наприклад, миють взуття, овочі та фрукти, залишаючи сміття у фонтанчику. Найбільше страждають ті, що встановлені у Долині троянд та біля річкового порту. У нас ще є три пункти доочистки води. У Південно-Західному районі вандали намагалися пошкодити таку конструкцію. Але на об’єкті спрацювала сигналізація і це їм завадило", – розповів директор комунального підприємства.
А ось нові кашпо із квітами, встановлені на стовпах, саме тому й розміщені на висоті більше двох метрів, щоб ніхто не пошкодив. Аналогічні підвісні клумби, наприклад, при в'їзді до Києва на Харківському шосе, розміщені нижче: схоже, там вандалів бояться менше.
Натомість директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко на підпорядкованій підприємству території останнім часом не помічав злісних порушників. Окрім горе-романтиків, які намагалися нарвати троянд на одній із клумб парку .
На його думку, це може пояснюватися зростанням самосвідомості та культурного рівня черкащан. Але профілактика зайвою не буває і у літній сезон охорону парків все ж таки було посилено.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter