На Черкащині Аграрна партія виступає проти продажу землі та готується до мітингів
Реклама
Близько 23 тисяч жителів області висловилися щодо відкриття ринку землі.
Акцію влаштували представники Аграрної партії. Адже проблема продажу землі стала особливо актуальною.
Про це під час прес-конференції зазначив голова черкаського обласного осередку Аграрної партії Віктор Полозов.
Після підписання меморандуму з МВФ влада зобов’язалася поспішно виставити на продаж українську землю сільськогосподарського призначення.
За словами представників черкаського осередку Аграрної партії, в такому випадку землю селян розкуплять найбільші фінансові "клани", адже лише вони спроможні на це.
"Фермерами стануть судді, прокурори, чиновники високого рангу", - зазначив голова Драбівської районної організації Аграрної партії Валерій Перепелиця.
Водночас селяни не зможуть вільно працювати на землі, а продукція сільського господарства здорожчає. Вже зараз більшість аграріїв не мають грошей на викуп землі, на якій працюють.
Тому на Черкащині, як і в інших областях країни, пройшов збір підписів проти такого поспішного ринку землі.
"В масштабах України 600 тисяч підписів вже зібрано. Підсумком акції буде мітинг під стінами Верховної Ради, де буде оголошено кількість людей, які не згодні з відкриттям ринку землі і скасуванням мораторію на продаж землі", – повідомив Віктор Полозов.
За його словами, продаж землі – це не той метод, який допоможе покращити стан сільського господарства.
Окрім того, важливим аргументом є те, що нині в країні триває війна, а над самим питанням потрібно працювати разом з науковцями і суспільством.
Як зазначив голова ГО "Наукове товариство істориків-аграрників" Анатолій Морозов, не можна поспіхом вводити подібні зміни, оскільки це може зіграти з народом злий жарт.
"Зараз пішла реклама, що лише Україна, Конго і Північна Корея не можуть продати землю, а решта продають. Це відверта брехня. Спробуйте землю придбати в Ізраїлі. Це теоретично не можливо. В більшості країн формально землю інколи можна купити, але насправді іноземцю землю не продадуть. У Сполучених Штатах дуже трепетно та поважно ставляться до фермера, а не до агрохолдингів. Ще Авраам Лінкольн заповідав, що селянин найтісніше пов'язаний з рідною землею, а тому є найнадійнішою опорою держави. Він господарює, займається економічними і юридичними питаннями. Це той готовий середній клас, про який ми говоримо. Як ми можемо піднімати руку на одвічну колиску українства", - обурився Анатолій Морозов.
"Ми не проти ринку землі як такого, ми проти "дикого" ринку землі. Не було масштабного обговорення із залученням селян та науковців", - наголосив Валерій Перепелиця.
За його словами, таке відкриття загрожує занепадом виробництва на ділянках, а натомість ними будуть спекулювати. Також у селах підвищиться напруга і селяни поринуть в міста. Окрім того, постраждає продовольча безпека. Так як не завершена земельна реформа, влада не може переходити до ринку.
"Потрібно задіяти науковий підхід: поставити цілі, мету та засоби досягнення. До відкриття ринку землі, найперше, ми повинні завершити 16 кроків земельної реформи. Тобто, провести інвентаризацію землі, наповнення кадастру, розмежування земель державної і комунальної власності, врегулювання питань водного фонду, багаторічні насадження, переоцінку земель та інше. Ці проблеми досі не вирішені, а ми вже говоримо про ринок землі. Ми ще не знаємо, де і чия та земля. Питання ринку землі потрібно вивчати. На мою думку, повинні бути обмеження за кількістю землі, має бути спеціальна установа, яка б займалась контролем і була б своєрідним земельним банком, ввести обмеження на право продажу на найближчі 10-20 років, власник ділянки має працювати на ній, мати спеціальну освіту або проживати в даній місцевості. Інакше ми породимо рантьє. Умови мають бути жорсткими", - переконаний Валерій Перепелиця.
За його словами, 30% українців хочуть продати землю. Як вирішення проблеми, держава може викупити ці ділянки на першому етапі. Тим паче, що у державній власності нині всього 25% земель сільськогосподарського призначення. Потому її можна здавати в оренду.
За словами Віктора Полозова, країна не готова до ринку землі, як і люди. Цей висновок будуть доносити владцям та працювати на місцях. Адже наразі тривають вибори до об’єднаних територіальних громад. За результатами виборів, які пройшли в квітні, Аграрна партія посідає третє місце.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter