Черкащани взялися самотужки зарибнювати річку Ірклій
Реклама
У водойму випустили близько тонни мальків риби.
Про це повідомляє "5 канал".
У річці Ірклій уже кілька років через браконьєрів риби майже немає. Взялися зарибити річку мешканці села Великі Канівці, екоінспектори, сільська влада та місцеві підприємці. Вони гуртом закупили мальків на майже 50 тисяч гривень.
Цим малькам коропа уже рік. Нині їх відпускають у вільне плавання у річку Ірклій. Олександр Башлик, місцевий рибалка, каже: риби тут майже немає, всю виловили браконьєри.
"Минулим літом забирали скільки сіток тут, бо сиплять і сиплять великі сітки, тут сотки вже. Добре піднімати штрафи, бо через 10-15 років діти і внуки питатимуть: "Діду, батьку, а що таке риба?", – каже місцевий житель Олександр Башлик.
Вибір упав на коропа, оскільки ця риба очищує водойми, адже живиться водоростями, а отже запобігає цвітінню води.
"Ми в дитинстві руками ловили цю рибу біля берега і отримували задоволення. Сьогодні діти цього не бачать", – говорить підприємець Микола Цілюхін.
Гроші збирали гуртом – місцеві мешканці, екоінспектори, влада та підприємці. Це уже третій рік поспіль, коли рибні ресурси Черкащини поповнюють в складчину. За цей час випустили в річки області кілька десятків тонн риби.
Сергій Поліщук, начальник державної екологічної інспекції у Черкаській області, підкреслює: "Ми хочемо, щоб була риба, ми хочемо, щоб був порядок, ми хочемо, щоб екосистеми відновлювалися. Такі акції системно проводяться в Черкаській області. Ми в цьому напрямку унікальні. Ми об'єднуємо зусилля: громади, влади і суб'єктів господарювання".
Щоб уберегти молоде рибне покоління від браконьєрів, зариблювачі ініціюють створення наглядової групи та обрання громадських рибінспекторів. Ловити щойно запущену рибу можна буде уже через два роки. А справжніми гігантами коропи стануть років через 5. Та головне – збереження водної фауни у річках Черкащини.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter