Черкащанину листоноша принесла фальшиві купюри
Реклама
Фальшиві купюри принесла поштарка пенсіонерам Степану та Антоніні Янчукам із села Сабадаш Жашківського району. Обман старі виявили не зразу.
Про це інформують Вечірні Черкаси.
– Ми разом із бабою отримуємо 3400 гривень пенсії, – каже 87-річний дід Степан. – Збираємо на похорони. Я маю 46 років стажу механізатора. Баба робила в рільничій бригаді. 15 липня поштарка Ганна Бесєдіна принесла пенсію. Дала 1000 гривень купюрами по 50 гривень, а решту – двохсотками. Завжди просила перерахувати. А цього разу змовчала. Через тиждень прийшла невістка. Я її попросив заплатити за світло. Дорогою зайшла розміняти гроші в магазин, а там підняли ґвалт. Кажуть, що ви нам даєте? Це ж не гроші! Вона прийшла, перевірила і побачила, що на всіх 200-гривневих купюрах написано «сувенір». Передивилися старі заначки. Знайшли там ще 2,5 тисячі сувенірних купюр. Раніше мені їх носили попередні листоноші. Я добре пам’ятаю, хто які гроші давав.
– Свекор не міг повірити, що поштарка могла його обманути, – скаржиться невістка Галина Янчук. – Можна ж було віддати ці купюри на експертизу. Там би знайшли відбитки пальців і поштарки і його. Так ні. Каже: «Я віддам їй ці гроші, а вона поверне мені справжні». Поштарка дійсно взяла ці підробки, але наступного дня повернула назад.
Листоноша Ганна Бесєдіна заперечує свою провину.
– Я давала справжні гроші. А дід із бабою продавали помідори й міняли їх. Ще раніше їх обікрали цигани.
Степан Дмитрович підтверджує факт крадіжки.
– Але діло в тому, що я цю історію розказав листоноші. Так їй довіряв. Вона ж сусідка моя, живе через одну хату. Бесєдіна почула і вирішила надурити діда. Мовляв, дам йому старі купюри, а пройде рік чи два, то про них ніхто не згадає.
В «Укрпошті» вважають, що довести провину листоноші дуже важко.
– Пенсіонери ставлять дату й розписуються. Таким чином підтверджують справжність отримання грошей, – каже керівник Черкаського відділення «Укрпошти» Сергій Сидорук.
Янчуки звернулися до поліції. Там відкрили кримінальне провадження.
– Насправді ніхто й не збирається нічого доводити, – каже невістка Степана Дмитровича Валентина Янчук. – Ми відразу заявили в поліцію. Однак слідчий був на лікарняному, а тепер пішов у відпустку. Іншому слідчому справу не передали. Ця Бесєдіна не місцева. Приїхала з Росії. Попередніх поштарів звільнили, а її взяли на роботу.
У сільській раді Сабадаша стверджують, що фактів підміни купюр листоношами раніше не траплялося.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter