Черкаське поселення мисливців на мамонтів опинилося під загрозою (ВІДЕО)
Реклама
Унікальне поселення мисливців на мамонтів, яке ще півстоліття тому віднайшли на Черкащині, може зникнути назавжди. Знахідці понад 15 тисяч років, щоліта у село Межиріч приїздять на розкопки археологи.
Вони і забили на сполох, мовляв за декілька років історична пам’ятка може щезнути назавжди.
Різні дрібнички доби пізнього палеоліту тут ледь не на кожному кроці. Побувати на розкопках у селі Межиріч мріє чимало археологів. В гостях у поселення мисливців на мамонтів бували і вітчизняні науковці, і гості з-за кордону.
Черкащанин Остап приїздить сюди вже п’ятий рік поспіль. Із зубочистками та щіточками намагається дізнатись, як жили давні люди.
Першу кістку мамонта тут знайшов місцевий житель ще півстоліття тому, коли рив яму для льоху. Пізніше територію викупила національна академія наук, згодом під час розкопок віднайшли і прадавню хатину.
У 2007 році над цим місцем звели ангар, аби вберегти давню знахідку від руйнування. Та за три роки його дах провалився під шаром снігу, тоді звели новий. Втім пам’ятку це не врятує, переконують фахівці, діяти потрібно негайно і рішуче.
В обласному управлінні культури знизують плечима – ця місцина належить національній академії наук, тож безпосереднього впливу на збереження пам’ятки місцеві чиновники не мають, та й грошей у бюджеті як завжди бракує.
Поки чиновники шукають інвесторів, які допоможуть зберегти унікальне поселення мисливців на мамонтів, археологи намагаються власними силами укріпити споруду над знахідкою. Переконані, через декілька років такої байдужості можновладців охороняти у Межирічі вже буде нічого – від постійних перепадів температури кістки мамонтів починають руйнуватись.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter