Черкаських лісників переконували не блокувати створення парку "Холодний Яр"
Реклама
На Черкащині обговорювали, яку площу віддати під національний парк.
Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.
Вона відвідала навчальні заклади в обласному центрі. В ЧНУ ім. Богдана Хмельницького ознайомилася з новоствореною військовою кафедрою, де навчаються більше 100 студентів. Також вдалося зустрітися зі студентами ЧДТУ. У планах візит до школи № 26 та Фотоприладу.
«Я давно не була на рідній Черкащині. Власне давно планувався цей візит. Сьогодні він призначений кільком темам», - розпочала Ірина Геращенко.
Та ключовою подією стали нарада з керівництвом області, представниками підприємств та лісництва відносно створення національного парку «Холодний Яр».
За словами Геращенко, наступного року Україна відзначатиме 100-річчя Національно-визвольного руху. До такої важливої дати недостатньо прийти лише зі словами.
«Ми як нащадки українських героїв маємо прийти з результатом. Який може бути кращий результат, ніж створення парку на тому місці, яке пов’язане зі історичними подіями. Немає жодного пояснення блокування цього процесу, окрім міфів про те, що це може завадити підприємствам лісників, втрату робочих місць чи навіть незаконні вирубки в лісах і безлад, який там насправді є. Було дивно, що патріотичні партії ініціювали заяву до уряду, яка блокує формування парку. Важливо, щоб на місцевому рівні знайшли порозуміння», - наголосила перший заступник голови Верховної Ради.
За її словами, влітку в Києві була нарада з лісниками, куди приїхали представники громади Черкащини, керівники сільських і районних рад. Вони надають громадам однобоку інформацію. Наче б то створення парку може завадити їм. Хоча сьогодні Україна пасе задніх по площі, яка віддається на національні парки.
«Цим ніколи ніхто не займався. Ми живемо в стані війни, але екологічні проблеми, захаращення держави, це також знищення країни. Чи були ті, хто кричать і блокують створення парків, на місці. Доріг немає, інфраструктури немає. Хіба Черкащина не зацікавлена в притоку туристів, туристичних маршрутах. Ми маємо унікальну ситуацію, коли лідери холодного Яру реабілітовані, майже через 100 років. Що може громада та політики зробити для вшанування їх пам’яті», - зазначила Ірина Геращенко.
Головними питаннями під час обговорення стали підготовка якісного указу про створення національного парку і скільки території він має займати. На сьогодні заповідник займає 1,5 тис. га. Спочатку ініціатори пропонували розширити територію до 12 тис. га. Це викликало істерику у багатьох структур.
«Лісники стояли до останнього, відверто накручуючи громаду і наполягали на 3 тис. га. Але це не національний парк. Це дещо збільшений той заповідник, в якому зараз нічого немає. Є тільки крики про те, що коли створять парк, лісників виженуть. Підприємства закриються, податки сплачуватися не будуть, а селяни не зможуть збирати хмиз та гриби. Не обманюйте людей. Почитайте закони. Якщо нормально взятися, то туди будуть приїжджати туристи і в селян робота з’явиться», - резюмували Геращенко.
У результаті вдалося домовитися поки що про 5 тис. га території. Однак, на думку профільного міністра та ініціаторів створення парку, територія має складати не менше 8 тис. га. Підсумовуючи, Ірина Геращенко зазначила, що докладе всіх зусиль, аби на Черкащині був створений національний парк «Холодний Яр». Та пообіцяла докласти всіх зусиль для створення парку.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter