Черкаським освітянам представили концепцію "нової школи"
Реклама
Нову українську школу планують запровадити у 2018 році.
Реформа покликана усунути проблеми нинішньої системи та виховувати випускників-інноваторів. Обговорення тривало три роки. До розробки стратегії долучилися освітяни, батьки, роботодавці, органи влади, незалежні експерти та міжнародні організації. Про це під час учорашньої всеукраїнської конференції повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
За її словами, наразі проект нового базового закону «Про освіту» очікує на повторне перше слухання у Верховній Раді України (законопроект № 3491-д від 04.04.2016).
Лілія Гриневич назвала основні проблеми сучасної системи, які виявили під час обговорення «нової школи».
Так, учні спроможні лише відтворювати знання та часто не отримують вміння застосовувати їх для вирішення життєвих проблем. Спосіб навчання в сучасній українській школі не мотивує дітей до навчання. Матеріал підручників затеоретизований і переобтяжений другорядним фактологічним матеріалом.
Детальніше про проект – ТУТ.
Черкаські владці та освітяни підтримали проект «нової української школи».
«Сподобалося те, що при розробці цієї концепції відбувався дуже широкий діалог фахівців, вчителів-практиків, громадськості. Потреба у реформі середньої освіти існує вже 20 років, але вперше видали такий документ спільний з громадою. Це те, що нам потрібно. Однозначно усі побажання і наших вчителів, і департаментів враховані. Як говорить пані Міністр, це дійсно процес довготривалий, розпланований на 10 років і не з завтрашнього дня впроваджується, як у нас інколи люблять робити. Ми будемо цей концептуальний документ допрацьовувати і у повній мірі його підтримуємо», – зазначив у коментарі кореспонденту Zmi.ck.ua перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.
Свої зауваження та пропозиції групі упорядників документа ще можна надіслати до 20 вересня 2016 року на електронну адресу: [email protected]
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter