"Децентралізацію потрібно захищати і перейти до нового етапу реформи", – Володимир Гройсман
Реклама
Реклама
Розуміння того, що лише розвиток місцевого самоврядування сприятиме розквіту держави та виведе її на новий етап розвитку, спонукала Володимира Гройсмана почати реформу децентралізації, ідеологом і автором якої він став в 2014 році. Сьогодні, п’ять років по тому, він робить все можливе, щоб захистити нову систему управління, яка гарантує делегування влади людям.
ФУНДАМЕНТАЛЬНЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ, ЯКЕ ЗМІНИЛО УКРАЇНУ
Час, що минув, підтвердив - Прем’єр-міністр мав рацію. Вперше за часи незалежності громади отримали фінансові ресурси та повноваження, що дали можливість самим визначати шлях свого розвитку. Реформа дала імпульс відродженню українських міст і сіл, мешканці яких нарешті відчули, що можуть впливати на владу.
Жителі об’єднаних громад, експерти, міжнародні партнери – всі одностайні в тому, що децентралізація – єдиний можливий шлях розвитку країни, яка виходить на наступний етап реформи, етап ефективного використання нових можливостей для регіонів.
«Нам потрібно зараз завершити децентралізацію», - наголошує Володимир Гройсман. – «Захистити її – в тому числі змінами в Конституцію. Буду максимально підтримувати громади… Зупинити зараз децентралізацію – це, як зупинити потяг на повному ходу».
ХИТКА РІВНОВАГА
Попри очевидні позитивні результати децентралізації, реформа має чимало ворогів як на рівні країни так і на місцях: політики-популісти та місцеві чиновники бояться втратити владу і контроль над ресурсами, тому всіляко перешкоджають змінам.
На думку Володимира Гройсмана децентралізацію можна швидко зупинити: «Достатньо 226 голосів, аби підкорегувати рішення не на користь місцевого самоврядування. Це турбує. А упускати це неможливо», - відмічає він. – «Треба ініціювати зміни до Конституції. Якщо ми не підемо далі по децентралізації, реформа буде згорнута».
Лідер нової політичної сили «Українська стратегія Гройсмана» ініціює зміни до Основного Закону України - Конституції. Запропонований проект, який Уряд виносить на обговорення, розроблявся, спираючись на український і міжнародний досвід, на думку експертів і представників громад. Його головна мета - захистити реформу і закріпити її незворотність. Щоб фінансові ресурси залишалися в громадах, щоб її мешканці, а не районні чиновники мали право вирішального голосу, щоб громади розвивались економічно, а якість життя їх жителів була високою.
ЩО ПЕРЕДБАЧАЮТЬ ІНІЦІАТИВИ ГРОЙСМАНА?
Основними принципами законопроекту є повсюдність влади, формування виконавчих комітетів на виборчій основі, а не шляхом призначення чиновників з Києва та закріплена фінансова спроможність громад.
Особлива увага приділена розвитку малих міст. Вже зараз для їх підтримки Гройсман доручив Мінрегіону виділити додаткові 3 млрд. грн. на інфраструктурні проекти. В подальшому ж саме малим містам приділятиметься особлива увага, щоб вони могли скористатися перевагами децентралізації. Гройсман дав доручення розробити проект закону, який дозволить закріпити за малими містами і містами районного значення статус ОТГ, щоб вони отримали додатковий фінансовий ресурс і адміністративні повноваження.
Найбільш революційною є урядова ініціатива про скорочення з січня 2020 року на 50% районних та обласних адміністрації. Система влади в регіонах давно потребує змін. Настала пора, щоб повноваження на місцях мали люди, обрані мешканцями громад, а не призначені з Києва.
ВІКНО МОЖЛИВОСТЕЙ
На переконання глави Уряду формування об’єднаних громад і впорядкування системи територіального устрою держави треба завершити до 2020 року, щоб місцеві вибори пройшли на новій основі.
Всі потрібні рішення можна прийняти вже найближчим часом. Володимир Гройсман вважає, що діючий склад Парламенту може зробити низку правильних, системних кроків і закласти фундамент необхідних змін на найближчі 5 років. І сподівається, що новий склад Верховної ради прийме урядовий проект змін до Конституції після обговорення, а також забере у Президента та Уряду право призначати керівників і віддасть його людям на місцях, в громадах.
В Уряді віддані ідеї створення нових можливостей для розвитку громад, забезпечення нової якості послуг і життя українців. Це все є неможливим без продовження реформи децентралізації, оскільки на переконання Прем’єр-міністра лише ефективне місцеве самоврядування є основою ефективного досягнення цілей.
«Я залишаюся партнером громад і готовий захищати їхні інтереси» - наголосив Володимир Гройсман.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter