Гідроенергетики взялися вирощувати рибу
Реклама
Успішно завершився перший етап екологічного проекту “Чиста енергія життя” ПАТ “УКргідроенерго” з вирощення риби у верхній водоймі Дністровської гідроакумулюючої електростанції на Буковині.
Про це інформують Факти.
Рік тому у верхню водойму Дністровської ГАЕС випустили 300 кілограмів сріблястої форелі. Під час контрольної перевірки 5 листопада з'ясували, що маса риби за цей час досягла 3 тон.
Вирощену таким чином рибу можна використовувати для зариблення штучних водойм України, таких як Канівське водосховище. В основі лежить європейський досвід, адже гідроенергетика є найбільш розповсюдженим видом альтернативної енергетики у світі.
«ГАЕС органічно вписується в екосистему і навіть справляє на неї позитивний вплив. Зокрема, покращуються умови водної фауни. Насичується киснем вода, більш активно самоочищається. Це створює можливості для екологічних проектів, як цей» - зауважив Василь Субота, голова правління ВАТ «Дністровська ГАЕС»
Екопроект ПАТ “Укргідроенерго” всіляко підтримує місцева влада Сокирянського району, на території якого знаходиться Дністровська ГАЕС. Це підприємство – найбільший платник податків та роботодавець у районі. Впровадження таких проектів відкриває нові можливості для приватних підприємств району.
"Є світова практика вирощування риби, вона більш продуктивні. Тут ми побачили перспективу впровадження нової технології вирощування» - Андрій Атоженко, директор компанії «Рибанов».
Місцева влада розраховує на продовження проекту. «Будемо сідати за стіл переговорів із хлопцями, районною владою та «Укргідроенерго», створювати їм умови, щоб вони зробили виробництво, яке б виращувало хоча б 200-300 тон риби» - говорить Василь Козак, голова Сокирянської райради.
Подібний екологічний проект стане в нагоді і на ГАЕС, яку планують звести біля Канева на Черкащині. Щорічно енергетики планують випускати в Канівське водосховище 3 тони мальків товстолоба.
Як повідомлялося, будівництво Канівської ГАЕС актуалізувалося після подій 2014 року. ГАЕС дозволить скоротити щомісячне споживання імпортного природного газу на 10 млн кубометрів, а вугілля - на 45 тис тон.
Оновлений проект Канівської ГАЕС повністю відповідає сучасним вимогам щодо безпеки, захисту проти зсувів та впливу на навколишнє середовище. Оновлений проект не зачіпає жодну природоохоронну територію і передбачає збереження всіх культурних пам'яток.
Наразі ГАЕС активно розбудовуються в Європі, зокрема станції Linth-Limmern та Nant de Drance в Швейцарії, Venda Nova в Португалії.
Загальний кошторис природоохоронних заходів під час будівництва Канівської ГАЕС перевищує 200 млн грн. Ще понад 300 млн грн передбачено на розбудову соціальної інфраструктури.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter