Хвора на сказ кішка покусала двох черкащан
Реклама
Хворобу тварини підтвердили фахівці.
Захворювання кішки зафіксували ще 29 липня. Від укусів постраждали жителі Кримок: 1982 та 2007 року народження. Про це повідомляють на офіційній веб-сторінці Шполянської РДА.
Згідно експертизи Черкаської регіональної державної лабораторії ветмедицини № 001654п.м./16 від 29.07.2016 р. встановлено захворювання кішки на сказ в с. Кримки ПрАТ ДОТ «Олімпія».
ЧИТАЙТЕ: Медичні заклади Черкащини отримали вакцину проти сказу
Запобігти сказу можна при умові виконання таких правил:
1.Всі громадяни зобов'язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив'язі, або у вольєрах. Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, не щеплених проти сказу.
2.У жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину, її треба держати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичного та ветеринарного працівника.
3. При появі біля гурту сільськогосподарських тварин хижаків (лисиць,вовків та інших) та нанесення ними покусів тваринам, необхідно терміново сповістити сільських або міського голову, ветеринарних, та медичних, працівників.
4. Слід пам'ятати , що кожна дика тварина , яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) являється підозрілою на захворювання сказом. З такої відстріляної тварини непотрібно знімати шкуру. Про це слід сповістити ветпрацівників.
5.Кожний випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно підозрювати на захворювання сказом. До вияснення причин захворювання при наданні тварині лікувальної допомоги ветпрацівниками слід додержуватися правил безпеки.
6.Слід уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.
7.Сказ-смертельне захворювання, що не виліковується.
Для того, щоб його попередити, необхідно терміново (так як вірус втручається в організм на протязі 15 хвилин) промити рану від покусу тварини або місце, куди потрапила її слина, великою кількістю проточної води та натерти шкіру господарським милом до утворення густої мильної піни при першій необхідності - вернутись в медичний заклад та повністю пройти призначений курс щеплень в передбачений строк.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter