Жашківчани штурмували держустанову, щоб відстояти права АТОвців (ФОТО)
Реклама
Близько двохсот жителів Жашківщини приїхали в Черкаси, щоб штурмувати управління обласного Держезмагенства, пише Вчасно.
Люди запевняють, що прибули, щоб добитися справедливості і відстояти права воїнів-атовців, які внаслідок обману не отримали свої заслужені земельні ділянки. Серед мітингувальників були представники районної “Самооборони”, “свободівці”, ветерани-афганці, а також молодь та літні люди, які стверджують, що також не байдужі до ошуканих атовців. Ініціатором акції виступила спілка ветеранів Афганістану.
Як розповів очільник черкаської обласної спілки воїнів-афганців Олександр Рибченко, “атовці” із Жашківщини звернулись до місцевого сільгосппідприємця Олександра Сторожука із проханням про виділення їм земельних ділянок.
Підприємець підписав погодження про видачу 14 бійцям ділянок розміром у 2 га кожна. Проте районне держземагенство несподівано віддало землю зовсім іншим людям… “Справа не в 28 гектарах землі, – переконує Олександр Рибченко. – Я просто не можу не допомогти цим хлопцям. Очільник жашківської спілки ветеранів-афганців Олег Кукла був на Майдані, а син його зараз на війні. Отак сина й кинули. Спілка ветеранів Афганістану найбагаточисленніша, і найбільш дієва, тому ми й вирішили допомогти”.
Олександо Рибченко переконаний, у всьому винні голова районних земельних ресурсів та голова райради, на яких, на думку одного з організаторів сьогоднішньої акції, натиснули “згори”.
“У області нам сказали, що землю віддадуть іншим воїнам, – каже “свободівець” Сергій Романюк, який приїхав підтримати “атовців”, – а вийшло, що віддали місцевим, які не мають жодного відношення до АТО. Керівник районного управління земресурсів підписав документи двічі! Він потім зізнався, що зробив це за вказівкою згори.
Ми вважаємо, що держземагенства непотрібні, їх створив Янукович, щоб відбирати землю в людей”. Скаржиться на “земельників” і підприємець Олександр Сторожук, який, власне, і хотів поділитися своєю землею із воїнами. “У Держземагенстві самі корупціонери! Зараз для того, щоб продовжити термін оренди, треба платити їм (черкаському Держземагенству – ред.) 350 доларів за гектар!”
Слід зазначити, що термін оренди землі у підприємця на момент написання ним погодження закінчувався, проте Сторожук запевняє, що мав право на продовження терміну. Самих воїнів-атовців, яких ошукала влада, під стінами управління держзему не було: вони вже повернулись в зону бойових дій.
Присутні ж на акції люди різного віку розповіли, що їхню подорож в обласний центр повністю профінансувала спілка ветаранів-афганців. Потрапити на прийом до очільника держоргану Дмитра Мироненка натовпу не вдалося. Начальника не було на місці, а його телефон був вимкнутий. У пошуках правди частина мітингувальників вирушила до Черкаської ОДА.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter