Канів претендує на номінацію одного з семи чудес України
Реклама
В Україні триває масштабна акція.
Серед претендентів на звання одного з «семи чудес України» і Канів. Переможцю всеукраїнської акції допоможуть залучити туристів, знявши цікаві ролики та фільми, йдеться у сюжеті програми "Подробности".
Круті береги канівського природного заповідника – унікальні самі по собі, адже такі гори не характерні для лісостепової смуги центральної України. Саме тут заповідав себе поховати Тарас Шевченко. Але історикам канівське узбережжя відоме не лише завдяки Кобзареві.
– Офіційно в Каневі в районі Чернечої гори лежить Іван Підкова, Яків Шаг і Самійло Кішка неофіційно додатково ще Кулага Петаржицький, Остряниця, Павлюк, Бут….
Про Канів та його заповідні місця Олег Петриченко знає майже все. Перші гетьмани України заповідали хоронити себе саме у Канівських горах. За повір'ям тут знаходилось давньоруське місто Родень. Його існування наприкінці 19 століття підтвердила археологічна експедиція науковця Миколи Білящівського.
– Що це за земля? Ну, якщо так коротко сказать, це мабуть та земля, де ми відбулись, як нація-народ, де ми розходились по цій території, яка була відома як Русь, як Україна, як Скіфія, – говорить Олег Петриченко, заступник директора Канівського природного заповідника.
Стоянки мисливців на мамонтів, скіфські кургани, давньоруські поселення, козацькі поховання та могила Шевченка. Канівський заповідник криє в собі ще не одну історичну таємницю. Завдяки земляній ерозії з глибин на поверхню і досі з'являються сотні унікальних артефактів.
– Їх можна знайти по поліміальних відкладах, власне, як сталося з ось цими експонатами їх знайшли саме в наймолодших відкладах біологічних, знайти можна щозавгодно і не тільки це ребро, яке ви бачите тут можна знаходити зуби, частини кінцівок, – говорить Олександр Поліжко, завідуючий музеєм природи Канівського природного заповідника.
Екскурсії Канівським заповідником можна водити ледь не цілодобово. Та от туристи чомусь у чергу не шикуються. Все через відсутність у Каневі туристичної інфраструктури. Під Євро 2012 сюди намагалися затягти туристів. Чиновники навіть побудували аеродром за понад 100 мільйонів гривень. Але жоден туристичний борт за чотири роки сюди так і не сів.
Щороку на утримання порожнього аеропорту Держава витрачає майже три мільйони гривень. А от на розвиток туристичної інфраструктури Канева ні копійки, каже Микола Томенко. Він організатор всеукраїнської акції "Сім чудес України". Аби привернути увагу до цього унікального місця – Канів теж внесли у перелік об'єктів акції.
– Залишилося тільки його загальним чином оформити реконструювати для того, щоб все таки приймати сюди туристів не лише в заповідник Шевченка, а й в інші місця, – говорить Микола Томенко, організатор всеукраїнської акції "Сім чудес України".
Якщо Канів виграє в акції, місто назвуть одним із "семи чудес України". Тоді про його історичні цікавинки знімуть презентаційні ролики і фільми, які дадуть змогу привернути увагу туристів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter