Менінгокок убив 2-річного малюка на Черкащині і нажахав його рідних
Реклама
Реклама
На Різдво цього року у сім’ї на Черкащині сталося велике горе: від страшного інфекційного захворювання помер Олексій Чубенко, якому було лише 2 роки і 4 місяці.
Емоційний допис-звернення до громадян і лікарів від мами хлопчика миттю розлетівся соціальними мережами, користувачі досі не перестають висловлювати співчуття родині і шукати винних у трагедії. Щоправда, претензій до медиків, які лікували дитину, батьки не висувають. Хочуть розібратися із тими, хто не потурбувався про ймовірне зараження найближчих людей в оточенні хворого. В обласному центрі коментувати дії лікарів не беруться – чекають відповіді колег із району, які починали лікування Олексія, повідомляє vikka.ua.
Так, малолітньому Олексійку раптово діагностували менінгококову інфекцію. За здоров’я дитини спершу бралися лікарі Чорнобаю. Потім хлопчика у важкому стані госпіталізували у реанімацію до Черкаської міської дитячої лікарні.
- Лікарі робили абсолютно все, що від них залежить, ми їм за це вдячні, – дописує у Facebook мама Олексія Катерина. – В нашій голові не вкладається те, що ми переживаємо на цей момент вже після смерті. Ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Тобто, може широко розповсюджуватися. Оскільки найближчі родичі в останні дні напряму контактували з дитиною, вони можуть бути потенційними носіями хвороби, але жоден лікар навіть не попередив нас про це, ми вже не говоримо про будь-яку консультацію. Ніхто нам не сказав, що всім, хто контактував, потрібно також здавати аналізи, проходити обстеження і бути ізольованими.
Жінка обурюється, що антибіотики тим, хто контактував із хворим, призначили вже після його смерті.
- Нас повинні були ізолювати, взяти мазки на менінгококову інфекцію, обстежити, а вже потім призначати антибіотики! А все було зроблено навпаки, – каже черкащанка.
За кілька днів після трагедії, 8 січня, згорьованій сім'ї таки запропонували взяти аналізи. Наступного дня родина навіть пройшла огляд у терапевта, ЛОРа і невропатолога, та фахівці відпустили пацієнтів додому, хоча в тата й тітки померлого хлопчика погіршилось самопочуття. Повторні аналізи, за словами Катерини, були взяті неправильно.
- У мого чоловіка і моєї сестри зараз температура. Це при тому, що вони приймають антибіотики. Моя дитина, будучи живою, але вже хворою, їхала в одному ліфті з іншою дитиною в будинку, де ми живемо. Тобто, можливо, що могли заразитися жителі будинку. Жодної санстанції у нас вдома, де була хвора дитина, не було. Навіть не розповіли, як обробити квартиру, – каже жінка.
Директор департаменту охорони здоров'я Олег Стадник дав доручення зібрати пояснення з усіх медпрацівників, до яких були висунуті зауваження. Про це у коментарі сайту vikka.ua розповів сам посадовець. Тому робити певні висновки можна буде лише після порівняння сказаного однієї сторони й іншої.
- У дитини була блискавична форма менінгококової інфекції. Приблизно 15% українців є прихованими носіями менінгококу. Тобто, заразитись можна від будь-кого, хто носить інфекцію, але не заражений нею. До того ж, така форма захворювання – це той діагноз який входить в міжнародну класифікацію хвороб і має досить сумну статистику у світі, – каже Стадник.
Батьки поки що не звернулися до правоохоронних органів по факту смерті дитини. Якщо ж звернуться, буде створена клініко-екстренна комісія, яка розглядатиме цей випадок.
- Існує цілий здоровий алгоритм дій: визначаються всі контактні і можливі контактні особи, у всіх беруться бактеріологічні аналізи, за необхідності повторні аналізи, визначається превентивне лікування, – пояснює Олег Стадник, якими мали бути подальші кроки стосовно постраждалої родини.
Однак якими були дії з ліквідації вогнища інфекції у цьому конкретному випадку, головний медик Черкас інформації не надає. Хоча і впевнений, що лікарі дотримувалися цього алгоритму.
Окреме болюче питання для батьків – вакцинація проти менінгококової інфекції, яка не входить в обов’язковий перелік щеплень. Вакцину ж, кажуть, важко знайти в аптеках міста.
- Вакцину треба шукати у фармацевтичній аптечній мережі там, де вона дійсно є. Можливо, її необхідно замовляти з іншого міста, – зазначає Стадник.
Тим часом, мати, яка нещодавно втратила сина, закликає усіх вакцинувати своїх дітей проти менінгококової інфекції. Додає, що ця вакцина взагалі повинна бути у переліку обов'язкових щеплень.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter