Мор риби у черкаському Дніпрі: чим вона заражена та чи безпечна для людей
Реклама
Черкаською регіональною державною лабораторією видано експертний висновок, що підтверджує зараження дніпровської риби лігульозом.
Про це інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області..
Лігульоз – це поширена хвороба коропових риб. Причиною цього захворювання є плероцеркоїди. Паразитують личинки в черевній порожнині риби, спричиняючи атрофію внутрішніх органів, безпліддя, нерідко розрив черевної стінки і загибель риби.
Тримається така риба у поверхневому шарі води. Плаває на боці або черевцем догори, легко піддається вилову, прибивається до заростей або очерету. Уражену рибу потрібно виловлювати.
Чи безпечна така риба для людей?
Зараження на лігульоз не відбувається ані при споживанні інвазійної риби, ані під час купання у водоймах, у яких зареєстроване це захворювання. Лігула – безпечний для здоров’я людини гельмінт. За відсутності патологічних змін рибу, уражену личинками паразита, допускають до використання в їжу тільки патраною.
За результатами роботи засідання комісії ТЕБ та НС визначили низку заходів із ліквідації та недопущення поширення захворювання, а саме: проведення протиепізоотичних заходів, очищення берегової лінії від загиблої риби, організація представниками місцевого самоврядування спільно з правоохоронцями рейдів задля недопущення реалізації зараженої риби.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter