На Черкащині активізувалися кліщі
Реклама
За інформацією епідеміологів, цьогоріч вони прокинулись значно раніше та вже починають атакувати тих, хто відпочиває на природі. Тож попереджають, аби після прогулянок ретельно перевіряли одяг.
Про це пише Голос України.
За словами біолога лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ігоря Підірки, першого кліща принесли на дослідження вже 17 лютого, тобто прокинулись вони дуже рано.
Також додає, що існує високий ризик натрапити на комаху-переносника бореліозу.
Ентомолог паразитологічної лабораторії Галина Поліщук зауважує, що кліщі майже не зимували і не спали, бо температура цьому сприяла. Тому наразі тривають дослідження чисельності комах та ризиків захворювань, які вони переносять.
Торік в області було зареєстровано 309 випадків хвороби Лайма, констатує лікар-епідеміолог відділу епідемнагляду та профілактики інфекційних захворювань Лідія Грищенко. З тих, яких виловили "на прапори", зараженими бореліями виявились понад 12%, а серед принесених людьми — 9%.
Попри карантин, люди їдуть на природу, на дачі, вже почалися городні й садові роботи. Простіше захистити тіло, ніж потім лікуватись, застерігають санітарні лікарі. Кліщі не піднімаються від поверхні землі вище 30—50 см, тож, взувши, наприклад, легкі силіконові чоботи, можна уникнути зустрічі з небезпечним і підступним шкідником.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter