На Черкащині чоловік судиться із військовими, які силою відібрали його автівку
Реклама
Військові користуються вилученою автівкою черкащанина ще з минулого року.
У червні 2022 року чоловік звернувся з позовом до військової частини Національної гвардії про скасування акта та витребування майна, пише sud.ua.
Позов він мотивував тим, що йому на праві власності належить автомобіль марки Volkswagen PASSAT, 2015 року випуску. У квітні 2022 року позивач передав вказаний транспортний засіб у користування іншій особі.
5 травня 2022 року чоловік, якому було передано авто, повідомив власника, що працівники відділу поліції Уманського РУП ГУ НП в Черкаській області, спільно з представниками територіальної оборони Черкаської області безпідставно, із застосуванням сили, без пояснення будь-яких причин незаконно вилучили автівку з його користування на користь військової частини Національної гвардії України.
У відповідь на адвокатський запит командир військової частини Національної гвардії повідомив, що транспортний засіб примусово вилучений із власності позивача на користь військової частини у громадянина, що підтверджується копією акта про примусове відчуження або вилучення майна від 1 травня 2022 року.
Позивач як власник транспортного засобу, не повідомлявся про вилучення належного йому автомобіля, акт про примусове відчуження або вилучення майна йому не видавався, оригінал висновку про вартість вилученого транспортного засобу перед вилученням не вручався, грошова оцінка транспортного засобу на момент вилучення не проводилась, рішення військовим командуванням про відчуження вказаного транспортного засобу не приймалось, та не погоджувалось військовою адміністрацією.
Позивач вважає, що військова частина незаконно користується зазначеним автомобілем, відмовляється у добровільному порядку повернути його власнику.
Чоловік просив визнати недійсним та скасувати акт про примусове відчуження або вилучення майна; витребувати у Військової частини Національної гвардії та передати протягом не більше одного місяця з дня набрання рішенням законної сили йому назад авто.
Наприкінці листопада минулого року Придніпровський районний суд Черкас у задоволенні позову відмовив. Суд мотивував своє рішення тим, що акт про примусове відчуження або вилучення майна не є рішенням військового командування.
7 березня 2023 року Черкаський апеляційний суд провадження у справі за позовом закрив; роз`яснив позивачу, що з відповідним позовом він може звернутись до суду першої інстанції в порядку адміністративного судочинства.
Водночас Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду касаційну скаргу задовольнив. Постанову Черкаського апеляційного суду від 7 березня 2023 року скасував та справу направив до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter