На Черкащині для дітей закуповують автобуси та створюють опорні школи
Реклама
Стало відомо, як на Черкащині виконують перспективний освітній проект.
За урядовою програмою, маленькі школи у сільській місцевість мають реорганізовувати у опорні школи. На сьогодні області України звітують про 142 школи. Про це під час всеукраїнської педагогічної конференції повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
«Для нас було важливо створити опорні школи, які мають філії шкіл з нижчим ступенем, де навчаються діти початкової школи, можна і базової середньої, але діти старшої школи повинні мати доступ до якісної освіти з висококваліфікованими вчителями», – зауважила Лілія Гриневич.
У рейтингу за кількістю опорних шкіл Черкащина посідає 23 місце з одним прийнятим рішенням про створення школи. Для порівняння у Кіровоградській області прийнято 23 рішення.
«Насправді та статистика, яка була показана на екрані інша. На сьогодні на Черкащині – три опорні школи. Ще одна – за спільним проектом з міжнародним фондом. Тож можемо говорити про 4 школи», – зазначив у коментарі кореспонденту Zmi.ck.ua перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.
У рамках проекту також передбачений проїзд до навчальних закладів на шкільних автобусах. За словами Віталія Коваля, на Черкащині заплановано придбання 19 шкільних автобусів на умовах співфінансування: 50 % оплачують місцеві бюджети, 50% державний.
«На сьогодні в гаражах вже є 5 автобусів. Тривають процедури. Думаю, до 10 вересня вийдемо на заплановану цифру. Також до кінця року буде можливість додатково придбати ще 3 автобуси», – повідомив перший заступник голови ОДА.
Однак питання закупівлі автобусів тісно пов’язане зі станом доріг, що ведуть до опорних шкіл.
«Як ніколи за останні 5-10 років, у літній період, а не восени, Служба автомобільних доріг, Облавтодор, райавтодори, попрацювали над тим, щоб максимально виконати роботи. Станом на понеділок виконано 63%. Адже якщо ми придбаємо шкільний автобус, а він їздитиме по поганій дорозі, через рік потрібно буде новий. У нормальних умовах термін його служби 3-5 років. Ми розглядали питання і опорних шкіл, і закупівлю автобусів в ті райони, де спільно з місцевими громадами ми перші стали робити дорожнє покриття», – резюмував Віталій Коваль.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter