На Черкащині лісівники опікуються криницею, що має тисячолітню історію (ФОТО)
Реклама
Криниця славиться кришталевою водою, яка не замерзає і не пересихає.
Про це повідомляє прес-служба обласного управління лісового та мисливсього господарства.
Рожена криниця, за переказами, "пам’ятає" князів Київської Русі. Сьогодні це природо-заповідний фонд, яким опікуються лісівники та місцева громада. Знаходиться криниця неподалік Дніпра, у болотистій лісовій місцевості, за 20 кілометрів від Канева.
У криниці дуже смачна кришталева вода, яка не псується протягом довгого часу. Джерело ніколи не замерзає та не пересихає. Здавна Рожена криниця вважалася місцем сили, а вода її, як стверджують місцеві та шанувальники, повертає до життя, зцілює хвороби і, зокрема, й жіночі недуги. Окрім численних легенд, з цим місцем пов’язаний духовний аспект – священнослужителі та церковні діячі вважають, що цілюща вода наділена Божою благодаттю, тож тут часто проводять служби, релігійні заходи для прочан.
Основна легенда, з якою пов’язують назву гідрологічної пам’ятки, сягає IX століття. Великі князі Київської Русі Святослав, Ігор та Володимир, ідучи на ратну битву з половцями, зупинялися в цьому урочищі, аби втамувати спрагу та поповнити запаси води. Уродженка Канівського Придніпров’я, красуня Рожена зустрічала і проводжала воїнів і князів, пригощаючи їх джерельною цілющою водою. Ця вода нібито наділяла дружинників силою і хоробрістю, а при поверненні з походу заживляла їхні рани. Можливо, назва “Рожена” пов’язана з дохристиянським світом наших предків, коли культу Роду і Рожаниці належала провідна роль серед інших богів. Але й сьогодні Рожена криниця має велику силу тяжіння і впливу на людей, котрі, одного разу тут побувавши, неодмінно прагнуть повернутися сюди знову, відновити сили та очистити душу. Саме тому мешканці довколишніх сіл поважають криницю як святиню, прикрашають рушниками, іконами, свічками.
"Для лісгоспів вже стало гарною щорічною традицією – здійснювати роботу з пошуку, відновлення та облаштування лісових джерел і криниць. Вода є джерелом життя, сили, енергії, носієм інформації, тож такі унікальні місця з великою історією, як Рожена криниця, заслуговують на увагу та постійну опіку лісівників", – зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
Як розповів директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко, повну реконструкцію Роженої криниці здійснили минулого року, надавши їй нового, більш сучасного вигляду. Проте одночасно зберегли усе те, що залишали відвідувачі протягом десятків років у цьому дивовижному місці – ікони, вишиті рушники та інші важливі для громади пам’ятні речі. Лісівники почистили саме джерело, зробили накриття, встановили лавки, оновили спуск та інформаційні аншлаги.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter