На Черкащині люди стривожені масовою загибеллю свиней
Реклама
Жителі Кам’янського району підозрюють, що причиною усіх випадків загибелі їхніх "п'ятачків" є африканська чума. Через такі збитки фермери хочуть отримати грошову компенсацію від держави.
Тим часом ветеринари заперечують наявність діагнозу АЧС у тварин, що й викликало обурення селян. Про це інформує "Вичерпно" з покликанням на газету "Вечірні Черкаси".
Кам’янчанка Ніна Костенко підраховує збитки. У неї загинуло 17 свиней. Жінка вважає, що всі тварини похворіли на африканську чуму й хоче отримати грошове відшкодування.
"У всьому районі масово гинуть свині, – розповідає Ніна Іванівна. – Влітку був випадок, коли в посадці біля села Олянине найшли двох дохлих свиней. Пошуміли, а винуватця не знайшли. Тільки й чути, то тут, то там про здохлих свиней. Сало на базарі вже 170 гривень коштує! Люди, бачачи, що тварина захворіла, можуть дорізати й нести на базар. А м’ясо й сало від здохлої від чуми свині дуже отруйне. Його треба спалювати".
Жінка каже, що місцеві ветеринари не хочуть розголосу й приховують факти.
"Наприкінці літа в сусіда захворіли й подохли свині. Я спочатку уваги не звернула. Коли це якогось дня приходжу додому. Бачу в однієї з моїх почервоніли вуха, температура. Викликали ветеринара. Ті взяли аналізи. Ще за кілька днів загинули всі 17 свиней – дві свиноматки й п’ятнадцять чотиримісячних підсвинків. Потім дохли ще й по сусідах".
Ніна Костенко тримала свиней, бо мріяла назбирати 50 тисяч на лікування сина.
"Сину хотіла замінити суглоб у коліні. Мріяла назбирати 50 тисяч. А тепер залишилася ні з чим. Усім, в кого свині гинуть від чуми, держава компенсує збитки. Відтоді, як Держпродспоживслужба взяла в моїх свиней аналізи минуло три місяці. Я ходжу туди, дзвоню, вимагаю надати довідку, від чого загинули свині. Не надрукували й досі", - говорить Костенко.
Ветеринарний лікар Сергій Кононенко стверджує, що африканську чуму в свиней Ніни Костенко не виявили.
"Ми відразу сказали їй, що тут підозра на харчове отруєння. Розтин туш загиблих свиней це підтвердив. Я їх робив не сам, а з іншими спеціалістами. Сумнівів у нас не було. Якщо вона хотіла більш якісного аналізу, то треба було везти туші на Черкаси,- каже Сергій Кононенко. - Ці аналізи платні. Коштують 5 тисяч гривень. Пропонували їй здати корми на аналізи. Вони теж платні. Однак жінка відмовилася. Ситуація в Кам’янському районі – під контролем. Ніхто зі скаргами на чуму свиней до нас не звертається".
Міський голова Кам’янки Володимир Тірон теж заперечує появу чуми. Мовляв, уперше чує про цей випадок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter