На Черкащині начальник міліції "віджимає" ділянку у АТОвця
Реклама
У селі Білозір'я (Черкаський район) учасник антитерористичної операції Анатолій Половинка вже півроку не може завершити оформлення документів права власності на отриману ділянку у 15 соток під будівництво.
Як пише видання "Кропива", причиною цього є те, що око на земельну ділянку поклав більш іменитий уродженець села Олександр Московченко, який має тривалий стаж роботи в органах МВС, а нині очолює Чигиринський РВ УМВС у Черкаській області.
"Депутати сільської ради ще в листопаді минулого року надали мені як учаснику АТО ділянку під забудову. Але одразу почалися перепони в оформленні права власності. Сьогодні вже дійшло до суду, коли через суд хочуть скасувати рішення сільської ради. І причина проста – високопоставленому міліціонеру не вистачає ще й цієї ділянки під закладення саду.
Мені немає часу займатися оформленням, я зі старшим сином на військовій службі, от приїхав 7 травня на суд, а він не відбувся, перенесли. Справою більше займається дружина. Але я відразу сказав, що ніхто перепродувати її не буде, в мене є два сина, є для кого будувати", – розповідає Анатолій Половинка.
Натомість як розповіла журналісту "Кропиви" дружина військового Валентина Половинка, спірна ділянка "готувалася" саме для батька начальника міліції – Михайла Московченка. Саме на нього оформлені документи на гектари землі, на яких закладається садок і які вже також приватизовані і межують із спірною ділянкою.
"Все почалося з того, що ще в липні минулого року, згідно з даних БТІ та акту обстеження ділянки, її було визнано як безгосподарну та включено до земель запасу рішенням сесії сільської ради. Одразу з ж сільський голова Володимир Міцук запропонував передати земельну ділянку Михайлу Московченку, двір якого фактично межує з цією земельною ділянкою. Тоді депутати відмовили", – розповіла Валентина Половинка.
На час вилучення земельної ділянки було визначено і комісією сільської ради, і БТІ, що капітальних споруд немає, ділянка ні за ким не закріплена, безгосподарна та така, що підлягає внесенню до земель запасу.
Спірна ділянка розташована по вул. Гагаріна, 18. Більше 20 років тому там згорів будинок, який так і не відновили. Тривалий час там ніхто не проживав. Нині ділянка коштує орієнтовно 15 тис. доларів, оскільки розташована в тихому центрі села. Коли не вийшло вирішити питання через сільську раду, міліціонер намагався домовитися, каже дружина АТОвця.
"Коли на сесії сільський голова переконував, що ділянку потрібно віддати Московченкам і депутати не погодилися, а згодом віддали землю моєму чоловіку, посадовець намагався домовитися. Він телефонував, запитував, чи не збираємося продавати, потім пропонував виділити йому 5 метрів з нашої ділянки. А якщо не погодимося, то повідомив, що вирішуватиме питання через суд", – зазначає дружина бійця АТО.
Як розповіла Валентина Половинка, оформлювати право власності почала одразу після рішення сесії. Втім зіштовхнулася із низкою проблем: спочатку сільський голова не видавав рішення, згодом в проектному інституті розробили два проекти – один такий, як ухвалювала рішення сільська рада, другий – з виділенням 5 метрів Московченкам.
"В проектному інституті мені сказали – домовляйтеся бо на нас тиснуть", – говорить Валентина.
До цього часу родина учасника АТО не отримала ні погоджень від сусідів, які є зацікавленою стороною, ні сільською радою, яка б могла це зробити своїм рішенням.
Натомість почалася судова тяганина. В суд на сільську раду за вилучення земельної ділянки в запас подала родичка чоловіка, який колись був приписаний за цією адресою і помер ще в 2005 році. Цікаво, що під час судового розгляду з'явився інвентаризаційний паспорт з БТІ під домогосподарство. Проте жінка, яка стала позивачем, через поважний вік та хворобу кілька днів тому померла. Технічний паспорт, який видав БТІ і який суперечить попередньому рішенню, засвідчує про наявність капітальних споруд, виданий вже 5 березня 2015 року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter