На Черкащині після сильної зливи виявили стародавнє поховання
Реклама
Після потужної зливи 28 квітня, на Городищині виявили унікальне стародавнє поховання, якому найімовірніше більше 2,5 тисяч років.
Про це повідомляє Нова Доба.
"До нас зателефонували та повідомили, що посеред ґрунтової дороги зливою вимило якісь кістки, однозначно схожі на людські. Подбали, щоб територія була огороджена і охоронялася. Вчинили абсолютно правильно, згідно чинного законодавства. Так повинні діяти й усі громадяни – виявивши в землі предмети старовини, негайно повідомити про це органи влади, які викличуть науковців. Щодо нинішньої знахідки, то хоча поховання було безінвентарним, але за станом збереження останків та обрядом попередньо його можна датувати передскіфським чи скіфським часом", - розповідає завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" Олександр Назаров.
За словами археолога, у стародавні часи небіжчиків не відразу закопували у землю, а виставляли на спеціальних платформах для птахів та лісових звірів. За древніми віруваннями вважалося, що разом зі з’їденою та скльованою плоттю душі померлих перейдуть у потойбічний світ. І лише згодом кістки закопували у землю. Тому, останки померлих у таких похованнях лежать не в анатомічному порядку. У нинішньому випадку це були останки трьох дорослих людей і однієї дитини.
Знахідка унікальна тим, що подібні обряди поховання кісток раніше виявлялися тільки у с.Медвин Богуславського району, с.Бужанка Лисянського району та у Старосіллі Городищенького району. Причому, саме завдяки Старосільським похованням стало зрозуміло, що положення останків не в анатомічному порядку є складовою обряду, а не результат пограбування. Тепер знайдені у В’язівку останки прадавніх жителів вивчатимуть антропологи.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter