На Черкащині селяни копають свердловини, бо четвертий місяць живуть без води
Реклама
Жителі села Худоліївка, що на Чигиринщині, потрепають від нестачі води через припинення роботи однієї з трьох водонапірних башт, які подають воду до населеного пункту.
Взимку селяни топили сніг, нині у розпал садово-городніх робіт, ситуація стала зовсім критичною, пише vikka.ua.
Востаннє вода в деяких домівках з’являлася ще 20 січня.
"Сільська рада прийняла самовільне рішення про відключення башти, бо їм занадто дорого утримувати водогін, – скаржиться місцева жителька Вікторія Нікітіна. – А як бути селянам, у кого немає власних свердловин і криниць?"
Аби зробити власну свердловину глибиною 55 метрів, потрібно заплатити більше 1 тисячі доларів. Таких грошей у пані Вікторії немає, як і в більшості селян.
Сусідка Вікторії, Ольга Римська каже, що нинішнє відключення не перше, селяни і раніше страждали від постійних аварій у водогінній мережі. У жінки в дворі є своя свердловина, тому всім, хто опинився в скрутному становищі, дозволяє набирати воду.
"Проблема в тому, – говорить жінка, – що система водопостачання перебуває не на балансі сільської ради, немає комунального підприємства, яке б її обслуговувало. Нікому займатись дрібним ремонтом і обслуговуванням обладнання".
Сільський голова Худоліївки Роман Златковський стверджує, що нині водопостачання відсутнє через неполадки в роботі системи: вийшли з ладу електричні насоси, які качають воду. Водогону вже 25 років, обладнання старе і зношене, тому на лініях часто відбуваються пориви. Обіцяє, що вже через кілька днів нарешті закінчаться ремонтні роботи і система в повному обсязі знову буде запущена в роботу.
Та нерентабельність утримання мережі водопостачання у нинішньому вигляді керманич села підтверджує.
Зараз вода коштує селянам 12 гривень за кубометр – це занадто дорого для звичних обсягів використання. Тому більше 30 домоволодінь взагалі відмовились від водогону: їм вигідніше копати власні свердловини, які зараз є в кожному третьому дворі. А чим меншою буде кількість користувачів, тим дорожчим стає і водопостачання.
Наразі узяти систему на баланс сільська рада змоги не має.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter