На Черкащині вилучили сурогатного спирту та горілки на 14 мільйонів гривень
Реклама
Хвиля отруєнь від дешевої горілки-сурогату прокотилася п’ятьма областями. Експерти б’ють тривогу: майже половина всієї алкогольної продукції в Україні є контрафактною. Лише пильність черкащан може вберегти їх від смерті.
Про це інформують Вечірні Черкаси.
Пальонка у сільському ресторані
Останні тижні в Україні – «алкоцид» – 38 померлих від отруєння сурогатною горілкою, яку з метилового, тобто технічного спирту, пропустивши через фільтр для води і розбавивши водою з крану, виробляв у власній квартирі чоловік із Харкова. Хода цього градусного вбивці почалася з Харківської області, далі сліди ведуть до Миколаївської, Донецької, Житомирської й Луганської областей. Фальсифіковану горілку привозили до магазинів у пластикових п’ятилітрових бутлях. Розливали в півлітрові пляшки під різними брендами. Продавали по 25 грн. за літр, у той час коли літр якісної горілки не може коштувати менше 54,90 грн.
Боротьба з фальсифікованою горілкою ведеться повсякчас, але як правило повністю викорінити це зло непросто. Наразі, у зв’язку з випадками отруєння неякісними алкогольними напоями у різних регіонах України з летальними наслідками, на Черкащині працюють у посиленому режимі робочі групи з цілодобового відпрацювання ринку обігу алкогольних напоїв та спирту. До роботи у групах залучені оперативні співробітники податкової міліції та працівники відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області.
Лише за дві доби робочі групи вилучили 1218 літрів алкогольного фальсифікату (у Черкаському та Уманському районах). Фальсифікат вилучений у ресторані Черкаського району, в маршрутному таксі та у магазині м. Умань. Так, нещодавно в одному з сільських ресторанів Черкаського району податківці вилучили понад тисячу літрів горілки невідомого походження. 202 п’ятилітрові пластикові пляшки, заповнені рідиною з характерним запахом спирту, потягнули на 101 тис. гривень.
Якісна горілка не може коштувати дешевше 54, 90 грн. за літр
З початку року на Черкащині ліквідували шість цехів із незаконного виробництва алкогольних напоїв (в обласному центрі, Черкаському районі та у м.Сміла). Заходами податкової міліції вдалося упередити потрапляння на ринки фальсифікованої та контрабандної продукції на загальну суму 14 млн. 108 тис. гривень. Зокрема, з незаконного обігу вилучено спирту майже на 4 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів на суму 1 млн. 250 тис. грн., тютюнових виробів на 155 тис. грн., тощо. У сфері виробництва та обігу підакцизних товарів розпочато 14 кримінальних проваджень та складено 16 адміністративних протоколів за правопорушення, пов’язані з незаконним обігом товарів підакцизної групи. Цьогоріч за рішеннями судових органів у правопорушників конфісковано підакцизну продукцію, що знаходилась у незаконному обігу, на загальну суму 24 млн. гривень, розповів в.о. першого заступника начальника головного управління ДФС у Черкаській області Олег Дерев’янко.
Уживання сурогатних алкогольних напоїв, виготовлених кустарним способом загрожує здоров’ю. Будьте пильні та не купуйте сумнівні алкогольні напої, характерні ознаки яких – імпровізована пластикова тара різних ємностей або інша нетрадиційна тара (bag-in-box), відсутність акцизних марок, дешева ціна, інше.
Аби не стати наступною жертвою сурогату, спеціалісти радять звертати увагу на ціну, марку акцизного податку, закупорку, етикетку і тару. До прикладу, мінімальна роздрібна ціна однієї пляшки 0,5 л горілки 40% становить 54,90 грн.
Якщо на марці акцизного податку відсутня голограма із зображенням державного герба України – продукт явно фальсифікований. Якщо пляшку закупорювали вручну, різь у закупорці накатана не по всій довжині і не глибоко, на пробці будуть порізи до поверхні скла горловини пляшки, пляшка протікатиме при перевертанні, пробка прокручується проти годинникової стрілки і легко знімається.
Метанол спалює організм за кілька годин
За словами головлікаря КЗ «Третя Черкастка міська лікарня» Олександра Федорука, за девять місяців цього року до закладу від отруєння, в тому числі і сурогатним алкоголем, поступило 1400 хворих, із яких п’ятеро померло. У лікарні їм ставили діагноз «отруєння сурогатним алкоголем».
У практиці лікаря-анестезіолога, ординатора відділення реанімації Третьої Черкаської міської лікарні Михайла Шевчука було чимало черкащан, які отруїлися метиловим спиртом.
- Ці випадки не носили такого массового характеру, як останнім часом по Україні. Були поодинокі виключення, коли черкащани виживали після вживання метилового спирту. Але доза була малою – ковток-два, до того ж, люди миттєво звертались за медичною допомогою, зрозумівши, що горілка сурогатна, – говорить Михайло Шевчук. – 30 мл метилового спирту, який ні по запаху, ні по кольору майже не відрізняється від етилового, може стати смертельною дозою.
Токсичним є не сам спирт, а його метаболіти. Вони вражають печінку й нирки, порушують зір – наступає сліпота. Людина помирає від того, що нирки перестають фільтрувати сечу – не виводяться шлаки, а печінка перестає виробляти ферменти, що призводить до повного отруєння орагнізму. Дешевий сурогат спалить організм за години. У більшості люди гинуть, адже не одразу звертаються в лікарню. При отруєнні метанолом антидотом є етиловий спирт.
Увага!
Якщо вам відомі факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів сумнівної якості, повідомляйте за телефоном чергової частини головного управління ДФС у Черкаській області: (0472) 339-195.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter