На Черкащині виявили артефакти часів графа Потоцького
Реклама
На території Смілянського лісгоспу краєзнавці виявили артефакти часів XIX початку XX століття.
Про це повідомив черкащанин Сергій Темофієв на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Ці знахідки виявили під час розчищення території бідя однієї з криниць. Так, серед безлічі уламків цегли і черепиці вдалося віднайти декілька фрагментів з штампом, де їх було виготовлено, зокрема цеглини з штампом "Орловець". Напис зроблено рядком, а в овалі на черепиці також був розміщений напис: "Вєстінь Лєван з Орловець". Фрагменти різні за формою полової плитки. Також трапилася частина фарфорової чашки з штампом виробника та багато керамічних решток великого посуду, частини скляних бутилок різних форм.
"Перша згадка про цегельний з-д Гафа Потоцького в Орловці 1825р, як працююче виробництво, яке виробляє цеглу для будівництва цукрових заводів, Вестінь Лєван - це французький фахівець, якого Потоцький запросив обладнати керамічний завод. Цегла випускалася механічним способом і була дуже високої кості. Спресована глина виходила з копіра вузькою стрічкою 11Х6.5 см. і різалася по 22см., таким чином цегла мала чотири лицевих сторони різана по "тичку". Черепиця також мала відмінну якість, про що і свідчать знайдені зразки. Штамп на чашці дуже пошкоджений палум'ям. Рештки глиняного посуду сягають від 17-19ст. є зразки більш давнього часу", - написав Сергій Темофієв.
Він також зазначив, що будівля була дерев'яна, обкладена цеглою з черепичним дахом. Пожежа знищила дерев'яні конструкції. Підлога у господарських приміщеннях була з керамічних кахлів, плитки квадратні та шестикутні. Надалі залишки цегляних стін розібрали, плитку з підлоги зняли.
"Судячи з великої кількості залишків споруди і приміщень, які його оточували, можна зробити висновок, що це було потужне господарство того часу, наявність решток великого глиняного посуду свідчить про те, що харчувалася велика кількість людей", - зазначив він.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter