На Черкащині зі зброєю відбувається рейдерське захоплення підприємства
Реклама
У ці хвилини у селі Ротмистрівка Смілянського району невідомі люди намагаються незаконним способом заволодіти підприємством “Деметра-ЛК”.
Про це у коментарі Zmi.ck.ua розповів співвласник та директор підприємства Володимир Лисенко.
“Вчора, близько 21:00 години, на підприємство приїхали близько 30 невідомих людей, які були зі зброєю та побили охорону. З ними була людина, яка представилася Палієнко Максимом Вікторовичем. Він зазначив, що тепер є новим директором підприємства. Хоча ні я, ні мій партнер нікому свою частку не продавали і жодних організаційних рішень з приводу займаної мною посади не приймали. Як нам вдалося з'ясувати, шляхом шахрайських дій ще 20.07. через реєстратора були повністю змінені власники підприємства та директор. Хоча ми про це взагалі навіть і не здогадувалися”, - зазначає Володимир Лисенко.
За його словами, це доволі розповсюджена схема рейдерів, які таким чином намагаються в незаконний спосіб різними та підприємствами.
“Для цього потрібно лише зробити приблизну копію печатки. Це реально, адже на кожному офіційному документі (договорі і т.п.) від товариства вона є. Реєстратор підпис людини, яка хоче стати директором або власником, не перевіряє. У підсумку робиться липовий протокол, що начебто всі колишні співвласники шахраю подарували свої частки. А далі вже вся схема офіційно легалізується без жодних проблем. Так і в цьому випадку реєстратор Цап Олена Миколаївна це зробила.
Але найбільше мене дивує позиція місцевої поліції, яка спочатку взагалі не реагувала на виклик. А через деякий час, коли все-таки екіпаж правоохоронців прибув на місце, то мені здалося, що вони взагалі заодно разом із цими рейдерами. Ми, співвласники, заявляємо, що нікому не передавали чи продавали свій бізнес, а вони стоять лише очима кліпають. Фактично на їхніх очах рейдери хочуть “віджати” наше підприємство із урожаєм”, - зазначає інший співвласник “Деметра-ЛК” Олександр Семєндяєв.
На місце рейдерського захоплення агропідприємства приїхав голова ГО "Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органах" Андрій Максюта. Правозахисники організації долучилися до захисту селян та аграріїв. "Важливо, щоб дана ситуація не стала прецендентом для наслідування по всій державі. Адже тоді під загрозою рейдерського захоплення може опинитися будь-яке підприємство в України. Сьогоднішня ситуація на Черкащині - екзамен для обласної влади та правоохоронців, які мають надати оцінку таким діям певних осіб", - зазначив Андрій Максюта.
На місці конфлікту також присутній активіст громадського руху “Стоп Корупції” в Черкаській області Юрій Заворотний, який взагалі шокований не лише діями поліцейських, а й загалом ситуацією.
“Скільки на Черкащині ще буде випадків рейдерських захоплень земель, підприємств, щоб правоохоронні органи почали належним чином реагувати на дії шахраїв та рейдерів? Якщо два співвласника говорять, що нікому не передавала свою частку на підприємстві, тоді про що має бути мова взагалі? А поліцейські стоять і дивляться на це все. Хоча там люди зі зброєю у руках приїхали. Мене такі дії правоохоронців обурили”, - зазначив Юрій Заворотний.
Журналіст Zmi.ck.ua намагався отримати коментар у іншої сторони конфлікту, однак поки що йому відмовили у спілкуванні.
Черкаські правоохоронці вже прокоментували інцидент.
ЧИТАЙТЕ: Поліція відреагувала на рейдерське захоплення черкаського підприємства
Прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко тримає ситуацію під особистим контролем.
ЧИТАЙТЕ: В обласній прокуратурі розповіли про рейдерство підприємства на Черкащині
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter