На Черкащині знайшли відразу дві зради
Реклама
Журналісти "Громадське ТБ: Черкаси" розповіли про те, як чиновники розпоряджалися нашими з вами грошима - з 1 по 10 жовтня.
З 1 по 10 жовтня 2016 року в Черкаській області оголошено:
– по допороговій процедурі закупівель на загальну суму 240,2 млн грн;
– надпорогових закупівель на загальну суму 126,7 млн грн.
ЗРАДА №1
Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації (далі Департамент містобудування ЧОДА) має намір віддати ПП «Агропром-1992» 2,1 млн грн без проведення відкритих торгів. Підприємство має виконати додаткові роботи для технічного переоснащення перинатального центру КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської облради» по вул. Менделєєва, 3 у м. Черкаси. Щоб не проводити торги, задіяли переговорну процедуру.
Нагадаємо, переговорна процедура – це укладання договору з наперед визначеним учасником без відкритих торгів. Відповідно до закону цю процедуру застосовують як виняток. І для того, щоб її застосувати, замовник повинен мати вагомі причини.
Однак, в обґрунтуванні застосування переговорної процедури у цьому випадку Департамент містобудування ЧОДА не зазначає жодної причини. Працівники департаменту просто скопіювали із Закону України «Про публічні закупівлі» умову застосування переговорної процедури та вставили її в обґрунтування, без будь-яких пояснень ситуації.
Оскільки чітко не зазначені причини застосування переговорної процедури, постають питання: які такі проблеми технічного характеру можуть виникнути, яка може бути несумісність, якщо роботи проводитиме інший підрядник? Однак, тендерна документація тільки містить опис, що ПП «Агропром-1992» має ліцензію на виконання потрібних робіт та є надійним підприємством.
Також в тендерній документації замовник обґрунтовує застосування переговорної процедури з ПП «Агропром-1992» тим, що реконструйоване приміщення перинатального центру було введено в експлуатацію «з частковим недоробком» і тому потребує додаткових робіт. Проте звіт, розміщений на веб-порталі державних закупівель, свідчить про повне виконання цього договору. Тобто ПП «Агропром-1992» виконало всі передбачені договором роботи і вже отримало за них кошти у повному обсязі.
Отже, на думку експертів Людмили Бордунос та Артура Чемириса, Департамент містобудування ЧОДА безпідставно намагається укласти з ПП «Агропром-1992» договір на загальну суму 2,1 млн грн без проведення відкритих торгів. Це – порушення законодавства, яке до того ж не дає можливості зекономити кошти обласного бюджету, тобто наші з вами гроші.
КМГО «Молода Черкащина» звернеться до керівництва області, щоб воно перевірило, чи доцільна було проводити цю закупівлю шляхом укладення договору через переговорну процедуру.
ЗРАДА №2
Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства (далі Жашківське виробниче управління ЖКГ) розмістило в системі «PROZORRO» звіт про укладання 3-х договорів на загальну суму майже 3,6 млн грн. Предмет договорів – капітальний ремонт двох вулиць (Польової та Голівської), а також будівництво тротуару по вулиці Заводській у м. Жашків.
Жашківське виробниче управління ЖКГ – це комунальне підприємство, яке має на своєму балансі вуличну інфраструктуру м. Жашків, а також здійснює забір, очистку та постачання води жителям міста. Підприємство є монополістом з водопостачання та повинно оголошувати тендер на закупівлю робіт на суму більш, ніж 5 млн грн. Оскільки ремонтні роботи коштують менше зазначеної суми, то управління ЖКГ скористалося своїм статусом монополіста та уклало договори на ремонт доріг без оголошення тендеру. Хоча ці роботи не пов’язані із здійсненням діяльності, в якій управління має монопольний статус.
На думку експертів Людмили Бордунос та Артура Чемириса, монополіст зловживає своїм правом не оголошувати торги.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter