"Наш край": замість травлі вчителів уряд має організувати їм гідну вакцинацію
Реклама
Реклама
Владі слід припинити винити вчителів у переведенні шкіл на онлайн навчання і в провалі вакцинації. Натомість чиновники мають організувати гідну кампанію з вакцинації і мотивувати освітян робити щеплення.
Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.
«Педагогів, з подачі уряду, звинувачують у тому, що начебто на дистанційне навчання доведеться перейти через їхнє небажання вакцинуватися. Але звинувачувати їх в цьому, як мінімум, лицемірно. Україна ледь спромоглася вакцинувати 10% населення. Колективний імунітет починає працювати на рівні 60-70%. У школи ходитимуть діти, яких взагалі не вакцинують, та які контактують зі своїми невакцинованими батьками. Тобто вимога вакцинувати 80% вчителів лише порушує права педагогів, у яких і без того надзвичайно низька мотивація, але не гарантує жодної безпеки», — заявив Сергій Шахов.
Від учора, 13 вересня, фактично Україна зайшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. І, за інформацією народного депутата, це одразу мало наслідки для шкіл та вчителів у кількох областях.
«У Сумській та Чернігівській областях, через переведення в «жовту» карантинну зону, більшість шкіл і дитячих садів області закривають на карантин і переходять на дистанційне навчання. Не одна чи дві установи, а більшість. І після затвердження підвищеного рівня епіднебезпеки, вчителів стали фактично примушувати до вакцинації. Їх шантажують позбавленням надбавок і навіть звільненнями. Ми всі чули ці заяви про «ПЦР-тести за власний рахунок» ледь не щотижня. А не хотіли б урядовці та чиновники за власний рахунок організувати достойну кампанію вакцинації найкращими вакцинами для вчителів?», — підкреслив співголова «Нашого краю».
Сергій Шахов висловив упевненість, що значно ефективнішим було б намагання уряду забезпечити високий рівень вакцинації українців загалом, як це зробили в розвинених країнах, що дало б можливість говорити про колективний імунітет.
«Головна причина проваленої вакцинації в Україні — відсутність фахових та державницьких підходів з боку уряду. Замість підтримки медицини в країні відбувається її знищення. На порозі нової хвилі пандемії влада закриває інфекційні відділення, частіше дискредитує ніж популяризує кампанію з вакцинації, витрачає ковідний фонд на «Великий асфальт» замість охорони здоров’я. Проте мені цілком зрозуміло, чому уряд вибрав саме таку лінію поведінки. Дистанційне навчання викреслює необхідність виправляти провал у підготовці до опалювального сезону у навчальних закладах. Навіщо опалювати порожні приміщення?», — підкреслив народний депутат.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter