Нелюстровані судді відбирають в уманських адвокатів будівлю
Реклама
Вже кілька років судяться адвокати з суддями, які вирішили виселити їх з будівлі в місті Умань на Черкащині. Будівлю адвокати самостійно збудували ще у 70-х роках.
Проте місцеві судді вирішили розширити площу приміщення суду за рахунок адвокатської будівлі без жодних документів на те. Наразі справою займаються правоохоронці. Виявилося, що суддям у рейдерстві сприяли місцеві високопосадовці з Партії регіонів, пише Gazeta.ua.
Юридична консультація розташована по вулиці Садовій, 5. Уманський міськвиконком надав дозвіл юрконсультації у 1969 році на прибудову до будівлі суду. Адвокатська організація зробила до цієї будівлі добудову у 1972 році. Будували за рахунок коштів адвокатської спільноти. Споруда була введена в експлуатацію та зареєстрована у БТІ у 1972 році, що вважалось реєстрацією права власності за законодавством, яке діяло на той час. Адвокати мають всі підтверджуючі документи. Проте право власності на всю будівлю, включаючи добудову юрконсультації, Уманський міськвиконком віддав судовій адміністрації. Поки тривають суди, виконавча служба кілька разів намагалася виселити адвокатів з приміщення консультації. Зараз там працює сім юристів, серед яких незрячий та адвокат, який проходив службу в зоні АТО.
"Ми хотіли скласти акт розмежування будівлі з судовою адміністрацією. Звернулися у міську раду, тоді мером ще був регіонал Юрій Бодров, який заявив, що необхідно надати акт розмежування, а судова адміністрація рекомендувала адвокатам звертатись до суду. Ми подали до суду заяву про розмежування. На другому чи третьому засіданні судова адміністрація пред'явила рішення Уманського міськвиконкому про визнання права власності на всю будівлю за судовою адміністрацією. Ми були в шоці від таких незаконних дій. Рішення про надання права власності підписав сам мер Юрій Бодров, а свідоцтво на право власності його заступник Володимир Віблий", - розповідає адвокат Павло Верещак.
Після безрезультатних судових позовів про неправомірні дії посадовців судової адміністрації та мерії, адвокати звернулися із заявою у міліцію про перевищеннями посадовцями службових повноважень. В уманському міськвідділі міліції відкрили три кримінальні провадження у 2013 році, проте розслідування триває досі.
"Господарський суд Черкаської області розглядав цю справу майже дев'ять місяців. Прийняв рішення не на нашу користь, апеляцію ми теж програли. Притягувати до відповідальності треба посадових осіб міськвиконкому, працівників БТІ і судової адміністрації. Три кримінальні справи відкриті ще у серпні 2013 року. Міняють слідчих, затягують час. Ми скаржилися у обласну і Генеральну прокуратуру, але результату досі нема", - розповідає Павло Миколайович.
Ми звернулися із запитами в Уманську міську раду та до начальника обласної міліції, на яких підставах будівлю передали судовій адміністрації міста Умань.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter