Непрохані гості: дворами черкащан розгулюють лисиці
Реклама
У Чигиринському районі лисиці почали часто заходити на подвір’я та красти домашню птицю. На це нарікають місцеві селяни. Кажуть: руді масово виходять із угідь, лякають людей та наносять чималу шкоду домашнім господарствам. Більше того, місцеві бояться перенесення ними небезпечних хвороб, як-от сказу.
Про ситуацію з дикими тваринами дізнавався сайт vikka.ua.
"Жителі і дачники Чигиринщини стверджують, що лисиці масово йдуть із Холодноярщини, бо там не стало природної для них поживи", – зазначає черкащанка Оксана Колісник.
Підтверджує її слова і місцевий житель Назар Лавріненко.
"Цього року їх, як ніколи. Собаку загризли. 8 гусей за раз взяли. Діють зграями", – розповідає він.
Водночас фахівці стверджують: популяція лисиць на Черкащині, зокрема й на Чигиринщині, в останні роки не зросла, а навпаки – зменшилася.
За словами головного спеціаліста Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Рибалки, цього року в області налічується 2146 голів лисиці, тоді як у 2014–2015 роках їх було більше на 200-300 голів.
"Чигиринщина – район не густонаселений і більшість сіл розташовані на окраїні лісів, у центрі мисливських угідь. Тому люди, по суті, живуть удома в диких тварин", – зауважує він.
До обов’язків єгерської служби кожного мисливського господарства входить відстріл лисиць у мисливських угіддях, за межами населених пунктів.
По допомогу у вирішенні цієї проблеми у самих населених пунктах місцеві жителі можуть звертатися до сільських рад. Щодо небезпеки перенесення сказу, Володимир Рибалка запевняє: лисиці – лише один із переносників цієї хвороби. Але за статистикою, переносниками сказу здебільшого виявляються домашні коти та собаки.
За словами посадовця, вже близько 5 років на Черкащині вакцинація лисиць не проводиться: на це не виділяються кошти.
А от для черкащан вакцини від сказу, на щастя, є в наявності.
"У позаминулому та минулому роках була проблема, коли вакцини від сказу не було де придбати. Зараз ця ситуація змінилася. Вакцини є у будь-якому травмпункті області. У Черкасах це Третя міська лікарня та обласна дитяча лікарня. По районах вакцинація проводиться у кожній центральній районній лікарні", – коментує заступник начальника відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Людмила Стрелкова.
Вакцини від сказу були закуплені за кошти державного бюджету та розподілені по медзакладах у відповідності до кількості населення. Коли вакцини в якійсь із лікарень закінчуються, їх запаси поповнюють.
У чигиринську лікарню на клопотання головлікаря нещодавно було додатково виділено 30 доз, із розрахунку на 5-6 осіб. Також днями спрямували партію вакцин у Жашків. По вакцини до управління охорони здоров’я можуть звернутися і самі пацієнти. Ми надаємо їх безкоштовно", – наголошує фахівець.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter