Додаткові відділення та гелікоптерний майданчик: яким буде новий корпус кардіоцентру в Черкасах (ФОТО)
Реклама
На базі Черкаського обласного кардіологічного центру планують побудувати корпус серцево-судинної хірургії. Наразі презентували те, яким він буде та які відділення планують відкрити в ньому.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.uа.
Як розповів голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, на сьогодні кардіоцентр - це один із провідних закладів в Україні.
"Все тримається на ентузіазмі лікарів, бо тут і площа маленька, й недостатня кількість обладнання. Але за 10-15 років кардіоцентр добре фінансувався з обласного бюджету. Операційна з 2007 року - це вже застаріле обладнання. 2022 рік стане продуктивним для покращення надання медичних послуг. Зокрема, в цьому році буде почато будівництво нового корпусу. Ми плануємо побудувати один із найбільш сучасних центрів в Україні й, думаю, що тут зможемо лікувати й пацієнтів з інших областей", - зауважив Олександр Скічко.
Проект розрахований на два роки. Площа - 8000-9000 кв.м. У новому корпусі буде приймальне відділення, діагностичний центр, операційне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, гелікоптерний майданчик.
"Новий корпус має розширити кількість послуг, які будуть надаватися і зробить їх більш доступними для всіх жителів області. Це наше основне завдання на сьогодні. Якби не старались лікарі, на сьогодні їхні дії обмеженні кількістю палат, операційних тощо", - сказав Олександр Скічко.
У 2020 році кардіоцентр був долучений до пілотного проекту з трансплантації. Близько 4,5 тисяч пацієнтів отримують лікування на стаціонарі в кардіоцентрі. Апарат для лікування аритмій серця придбало наприкінці 2021 року - виконали вже 10 таких операцій.
За словами Олександра Скічка, побудова корпусу дозволить: - покращити якість надання медичних послуг; - зменшити летальність при інфаркті міокарду на 50%; - збільшити кількість операцій на відкритому серці у 3 рази; - створити ургентну кардіохірургічну службу; - запровадити єдиний аеромедичний простір у Черкаській області.
Як зазначив заступник голови обласної ради Сергій Лісовий, земельна ділянка вже визначена, депутати спрямували три мільйони на виготовлення ПКД. Олег Журба розповів про такі перспективні напрями розвитку для кардіоцентру: - надання допомоги для пацієнтів з інсультом; - оновлення ангіографічного обладнання - заміна ангіографа; - проект утеплення корпусу ЧОКЦ тощо.
Як зауважив очільник області, бюджет цього проекту - 900 мільйонів гривень (переважна більшість грошей мають витратити на обладнання). Фінансування дуже відбуватися у межах програми Президента України, адже, за словами Олександра Скічка, профінансувати його можна буде з державного бюджету лише.
Цього року планують розпочати будівництво - не більше 50-100 мільйонів гривень планують витратити в 2022 році. Нагадаємо, як повідомляв голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, будівництво додаткового корпусу дозволить розширити можливості кардіоцентру.
Адже, за словами керівниці центру Світлани Журби, вони мають тільки одну операційну та один операційний стіл. В області близько 400 пацієнтів потребують оперативного втручання та близько 200 осіб мають потребу в трансплантації.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter