Особливо небезпечно: у Черкаській області активізувалися інфекції, які переносять гризуни
Реклама
На Черкащині набувають поширення інфекції, які передаються гризунами.
Про це інформує прес-служба Черкаського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.
Так, протягом останніх років в області спостерігається активізація як природних осередків таких небезпечних для людини зооантропонозів, як туляремія, лептоспіроз, хвороба Лайма, так і реєстрація циркуляції їхніх збудників на так званих "вільних" територіях, що може бути обумовлено, зокрема, значною чисельністю мишоподібних гризунів через незадовільне проведення дератизаційних робіт.
В осінній період 2017 року були проведені епізоотологічні обстеження окремих територій Чорнобаївського, Золотоніського, Жашківського, Лисянського, Тальнівського, Звенигородського, Шполянського, Городищенського та К-Шевченківського районів з обліком чисельності та відловом мишоподібних гризунів для подальшого їх дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій.
За результатами проведеної роботи відловлено близько 460 екземплярів гризунів та відібрано 6 проб ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,7% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах перевищувала 50,0%, що на рівні показників минулого року.
Наразі проводяться дослідження польового матеріалу в лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Результати будуть представлені по їх закінченні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter