Перевищення швидкості та втома: які аварії частіше стаються на Черкащині
Реклама
Правоохоронці розповіли, що допоможе уникнути тяжких травм під час ДТП.
Найчастіше ДТП стаються через те, що водії перевищують безпечну швидкості руху. Також велика кількість аварій стається, коли людина за кермом відволікається. Зазвичай, водії користуються під час руху телефоном або відволікаються на співбесідника у салоні автівки.
Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив заступник начальника відділу Управління превентивної діяльності ГУНП в Черкаській області Олег Єргаков.
Серед причин аварій також втома та керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Часто ДТП стаються під час переїзду перехресть.
«Керування транспортом у нетверезому стані, як причина ДТП, становить 18% від усіх пригод», – зазначив правоохоронець.
За його словами, у Черкасах найпоширеніший вид ДТП – наїзд на пішохода. Натомість у сільській місцевості, як правило, керування автомобілем у нетверезому стані у вечірній час. Також стаються ДТП через те, що водій не реагує на пішоходів, які рухаються по проїзній частині, на велосипедистів, не обирає безпечної швидкості і здійснює наїзд на дерева або з’їжджає у кювет.
На швидкісних дорогах найчастіше трапляється наїзди на інші транспортні засоби, що стоять у дозволеному місці.
Аби уникнути тяжких травм або навіть зберегти життя, черкащанам радять використовувати мотошоломи, паски безпеки, дитячі крісла.
«90 % травм, які люди отримали, перебуваючи у середині автомобіля, можна було б уникнути, якщо б вони були пристебнуті. Це стосується і водіїв, і пасажирів. В Європейських країнах взагалі заборонено перевозити пасажирів непристебнутими. У Черкасах минулого року на перехресті провели підрахунок. Із 100 водіїв, що їхали бульваром Шевченка, пристебнуті були всього 3 особи», - розповів Олег Єргаков.
Людина, в автомобілі якої спрацювали подушки безпеки отримує легкі травми обличчя замість переламів ребер та черепно-мозкової травми.
ЧИТАЙТЕ: Нетверезих водіїв на Черкащині не лякають нові штрафи
Важливо також перевозити дітей на дитячому сидінні, а не на руках біля водія. Під час зіткнення, за словами Олега Єргакова, мати своїм тілом притискає дитину до панелі приборів. Внаслідок чого маленька дитина отримує страшні травми.
Місячник, які правоохоронці проводять з 12 серпня по 12 вересня покликаний виховати у людей культуру безпечного водіння.
Правоохоронці також нагадали, що за керування без паска безпеки передбачено штраф 51 грн., за використання мобільного телефону під час руху – 425 грн.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter