Понад сто різноманітних видів рослин вирощує жінка у Золотоноші (ФОТО)
Реклама
Садовод-любитель Зоя Киричук із Волині вирощує на Черкащині різноманітні сорти кущів, дерев та лікарських рослин.
Про це повідомляє гзета "Златокрай".
Окрім традиційних для України дерев груш, яблунь та абрикос жінка захопилася й дещо рідкісними рослинами.
Одним з перших був Гінкго Білоба – реліктове дерево, сучасник динозаврів, яке збереглося до наших днів з часів мезозойської ери. Воно володіє надзвичайно цілющими властивостями, які допомагають зупинити старіння організму. Наступна – в’юнка ліана ківі, вирощена з насіння.
– Купила ківі, зібрала насіння. У баночці проростила один і другий кущик. Потім висадила. Єдина проблема – з хрущами та кислотними дощами, - розповідає пенсіонерка.
У саду гілки фруктових дерев ламаються під вагою навислих плодів. Яблука, персики, різномастні сливи і схрещені види аличі підперті дерев’яними патичками. Тут ростуть обліпиха, кизил, айва, грейпфрут і солодка гола. Про останню Зоя Михайлівна каже, що вона – як транспортер: коріння рослини додають до сумішей, і воно "розносить" все до потрібного органу. У глибину коріння проростає до 8 метрів.
– А це мій спаситель – зізіфус (унабі чи китайський фінік). Він чистить судини головного мозку.
Попід парканом росте схрещена малина з полуницею. Здалеку червоні ягоди повністю повторюють форму полуниці, мають красивий декоративний вигляд. Зблизька ж на поверхні видніються кругленькі соти, як у малини, тільки жорсткіші. Правильна назва гібриду – тибетська малина чи малино-полуниця. На смак кислувата, нагадує ожину з приємними свіжими нотками. До речі, рослина має продовгуваті листочки з відчутними колючками.
Всього в господині висаджено більше ста найменувань різних рослин. До всього тут ще є три види верби, вічнозелена лавровишня, калина, лимонна м’ята, тисячолисник, звіробій, ожина, три види яблуньки, йошта, лохина, три сорти фундука, інжир, смородина, жимолость, ірга та багато інших.
– Насіння амаранта я збираю, перемелюю і заливаю олією. Це така цілюща рослина, що Петро-І заборонив вирощувати його, бо тоді б люди всі були здорові, – ділиться секретами рослини жінка.
Примітно, що весь багатий урожай, який господиня вирощує вдома, вона роздає сусідам та знайомим. Решту переробляє: консервує фрукти та овочі, засушує зелень, готує настоянки. Наступного року протрухлі трави і прострочене зілля виливає та заготовляє нове.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter