Представники бізнесу на Черкащині обговорили можливості співпраці з Республікою Казахстан
Реклама
Пошук інвестицій, навчання в провідних університетах Черкащини, обміном досвідом та створення спільного бізнесу – про це сьогодні, 14 липня, говорили на пресконференції в Черкаській обласній державній адміністрації із делегацію Казахстану та представниками бізнесу в області.
Повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Як повідомив голова Черкаської ОДА, наша область невелика, якщо порівнювати з іншими регіонами України. Її населення 1 мільйон 200 тисяч людей. Проте, за його словами, в плані логістики має перевагу, оскільки це центр України.
"У нас є три річні порти, один аеропорт, який має статус міжнародного, хоча його потенціал взагалі не розкритий. Це один із проектів, які ми вже обговорювали з представниками Республіки Казахстан. Ми були б дуже раді, якби він був предметом зацікавленості і ваших інвесторів", - зазначив Роман Боднар.
Він також додав, що в Черкаській області на сьогодні працює понад 600 промислових підприємств. Лідерами є підприємства харчової, хімічної, машинобудівельної промисловості, а також 1900 сільсько-господарських.
"Перевага нашої області – це якість земель. Черкаська область завжди посідала лідируючі позиції у виробництві аграрної продукції. Наша задача зараз збільшувати торгові ланцюги, щоб створювати більше продукції. Ми експортуємо зернові, бобові культури, алкогольні напої, консервовані, заморожені овочі та фрукти, молочні продукти, кондитерські вироби тощо", - розповів Роман Боднар.
За його словами, в Черкаській області успішно працює Черкаська агенція регіонального розвитку – це площадка, яка шукає інвестиції, надає міжнародну допомогу.
"Я думаю, що це також можна використовувати у нашій співпраці з Республікою Казахстан. Робимо акцент на розвиткові індустріальних парків у регіоні. Не можемо похвастатися великими досягненнями, але прокладаємо перші кроки. Бачимо велику перспективу для інвестицій, запуску нових робочих місць. Зараз у нас уже є індустріальний парк "Золотоноша". Хочу акцентувати увагу, що управління індустріальними парками здійснюють незалежні компанії, які проходять конкурсний відбір. Індустріальні парки – це хороший стимул для розвитку виробництва", - сказав Роман Боднар.
Об’єм зовнішньоторгового обороту між підприємства Черкаської області та Республіки Казахстан за підсумками січня-березня 2020 року складає 5,7 мільйонів доларів. На думку Романа Боднара, цей потенціал не розкритий до кінця. Він зазначає, що є невеликий ріст, але динаміка може бути більш привабливою.
Під час обговорення спільних можливостей голова Черкаської ОДА зробив акцент на тому, що в області функціонує сім закладів вищої освіти, окремі з них можуть навчати іноземних студентів.
"Наприклад, Уманський національний університет садівництва – це університет, який може вас зацікавити найпершим. Кожного року він може приймати сотні іноземних студентів. Є одним із кращих", - зазначив він.
У підсумку Роман Боднар зазначив, що на сьогодні є багато сфер, де бізнес Черкащини може досягти успіху спільно з Республікою Казахстан.
Як зазначив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, ця зустріч стане початком плідної співпраці у сфері аграрного бізнесу та навчання.
"Черкаська область стала лідером за вирощуванням сільсько-господарської продукції, пшениці. Ми маємо основу для обміну як досвідом, так і торговими відносинами. За результатами напрацюємо конкретні пропозиції, аби вже до наступної зустрічі мати рішення, яке задовольнить нашу область та Костанайський край", - сказав Анатолій Підгорний.
Під час дискусії свої погляди вислови також і представники бізнесу. Зокрема, всі вони вбачають перспективу у такій співпраці. За словами голови асоціації "Укрцукр" Андрія Дикуна, Казахстан сьогодні сильно та правильно розвивається.
"Для бізнесу там відкрито будь-яка двері. Добре працює і Посольство Казахстану в Україні. Це дуже надійні партнери. Вони порядно до всього ставляться. Ми працюємо по всьому Казахстану. Наш основний напрям - це молочний та гастро бізнес. Ми там будуємо ферми, бо є всі умови для сільсько-господарського бізнесу. Ми вже кілька разів планували зайти більш крупними інвестиціями, але постійно щось стримує, то Майдан, то коронавірус. До пандемії кожного місяця ми групи з Казахстану в себе на базі в Умані навчали. Це був уже налагоджений процес. У нас є великі плани по спільному розвитку бізнесу", - зазначив Андрій Дикун.
Про можливість співпраці з Республікою Казахстан говорить і керівниця ТОВ "АгроАрена" Наталія Кравцова.
"Ми виводимо нашу організацію на більш високий рівень. Останні два роки почали інвестувати в Грузію. Можливо, тепер вийде домовитися про співпрацю з Республікою Казахстан", - зазначила вона.
За словами президента Черкаської торгово-промислової палати Сергія Першина, за перші сім місяців цього року у порівнянні з минулим вони видали на 30 відсотків більше сертифікатів про експорт у Республіку Казахстан.
"Товарні структури експорту: крупи кукурудзяні, сирна продукція, молочні, алкогольні напої, шампуні, бальзами, бройлери, сільсько-господарська техніка тощо. У нас дуже багато комерційних запитів із Республіки Казахстан. Як на мене, для активізації двохсторонніх сторін потрібно підсилити регіональні медійні канали. Практика показує, що добре синхронізуються культурні заходи. Це добре впливає і на бізнес", - сказав Сергій Першин.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter