Риби в Дніпрі меншає, а браконьєрів більшає
Реклама
«У Дніпрі скоро буде пусто як у ванній» – хоч би не напророчив прокурор області Юрій Шеремет. Ласа «чорна яма» манить навіть риболюбів-браконьєрів з інших областей, пишуть Вечірні Черкаси.
У боротьбу із любителями легких грошей вступає прокуратура, на яку відтепер покладена функція контролю за використанням водних біоресурсів. Юрій Шеремет пообіцяв: діятимуть жорстко, питатимуть з усіх контролюючих цей напрямок органів.
119 штук товстолоба загальною вагою 1243 кг, яку оцінили в 60 тисяч гривень, вилучили рибінспектори у ніч із 19 на 20 березня на Дніпрі в районі Дахнівки. Був затриманий і човен із забороненими засобами лову риби – «драчами». Риба вилучена і передана на реалізацію під акт. Власник автівки, в якій виявили рибу, місцевий підприємець, який має риббригаду і рибоприймальні пункти, надав накладну на рибу, і підтвердив, що риба його, а вже як справа дійшла до оформлення відповідних матеріалів у райвідділку, відмовився – знати не знаю, чия ця риба.
Це не найбільший «улов» інспекторів «Черкасирибоохорона» за останній час.
- Так, 13 березня працівники відділу оперативної роботи Черкасирибоохорони в м. Черкаси в мікрорайоні Дахнівка затримали автомобіль, у якому виявили майже 2000 рибин загальною вагою 1604 кг і які були оцінені у 380 тисяч гривень. Матеріали досудового розслідування перебувають у провадженні Соснівського райвідділку УМВС області, – повідомив головний державний інспектор, начальник Черкаського району «Черкасирибоохорони» Анатолій Соловйов.
Так, 19 березня близько 7.30 працівники Черкасирибоохорони на Кременчуцькому водосховищі біля с. Єлизаветівка Черкаського району затримали черкащан, які з човна мисиновими сітками ловили рибу. У них було вилучено 278 рибин – судака, окуня, щуки, карася, краснопірки, тарані, лина на 31 тисячу гривень. Цього ж дня годиною раніше біля села Пекарі Канівського району затримали браконьєрів. Ті виловили риби на 3 тисячі гривень.
Мабуть, спритні браконьєри хочуть устигнути нахапати побільше риби до початку заборони на лов риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту). Так, на Кременчуцькому водосховищі заборона триватиме з 1 квітня по 10 червня; на Канівському водосховищі – з 1 квітня по 10 червня; в корінних водах – з 1 квітня по 21 травня; в придаткових – з 1 квітня по 30 червня. Хоча, хіба заборона їм указ? Та й за словами рибінспекторів, цього року, як ніколи, багато браконьєрів. Риба з Дніпра – легка нажива.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter