Рік роботи обласної ради: відстоювання інтересів громади чи заробляння політичних дивідендів?
Реклама
20 листопада минув рік, як розпочала роботу Черкаська обласна рада 7 скликання. Почала вона працювати зі скандалу, які супроводжували її роботу цілий рік. Депутатський корпус, до якого увійшли представники БПП, «Батьківщини», «Черкащан», «Свободи», УКРОПу, «Відродження» та Партії ветеранів Афганістану, схоже, так і не знайшли порозуміння.
Журналісти видання Вечірні Черкаси вирішили поцікавитися, як оцінюють рік роботи обласної ради самі депутати і які з прийнятих рішень вважають найважливішими.
Анатолій Яріш, депутат Черкаської обласної ради, спікер фракції «БПП Солідарність»:
- Визначити лише одне чи два рішення і назвати їх найважливішими серед прийнятих обласною радою за рік - було б неправильно. Кожен проголосований документ важливий для життєдіяльності тієї чи іншої сфери окремо та загалом для соціально-економічного розвитку Черкащини. Це стосується і затвердження обласних програм, і придбання медичного обладнання для комунальних закладів, і ремонту доріг, і затвердження рішень, спрямованих на розвиток освіти, нововведення в напрямку інвестиційної привабливості регіону, і питання допомоги учасникам АТО тощо. Оцінити ефективність діяльності облради за рік можна за 5-бальною шкалою на рівні 4 з мінусом. Шкода, що не всі політичні сили прагнули працювати конструктивно та на результат, досить часто в залі лунали просто популістичні заяви, що негативно впливало на роботу депутатів. Представникам всіх політсил варто пам’ятати, що ми є депутатами місцевої ради, і насамперед нам потрібно зосереджуватися на соціально-економічному розвитку регіону, а не на «великій політиці». Наша фракція тверезо оцінює результати роботи, і ми розуміємо, що є куди ще розвиватися і спрямовувати сили задля розвитку Черкащини, шукаючи між депутатами всіх фракції «точки дотику» і взаєморозуміння.
Андрій Сегеда, голова фракції ПП «УКРОП»:
- Роботу ради оцінюю на тверду четвірку. Нинішній склад Черкаської облради суттєво оновився, багато людей стали депутатами вперше, тому депутатську «науку» доводиться вивчати в процесі діяльності ради. З позитивного – сформовані та успішно функціонують усі робочі органи, вчасно прийнято бюджет на 2016 рік, що і є основним показником успішності роботи ради. Із недоліків – рада так і не домоглася довести до логічного закінчення питання фальсифікації виборів 2015 року.
Важко ранжувати рішення ради по важливості, за кожним із них стоїть доля людей, функціонування установ, фінансування робіт, тому я вважаю, що кожне рішення, прийняте на вимогу суспільства чи окремих громад є однаково важливим. Із тих, що ініціювала наша фракція назву звернення щодо потреби законодавчого врегулювання підстав та процедури встановлення статусу для бійців-добровольців, щодо потреби розробки комплексної програми дій по розчистці русел приток Дніпра, щодо неприпустимості передання з державного на місцеві бюджети утримання шкіл та їх технічного персоналу, оплати компослуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.
Юрій Ботнар, голова фракції ВО «Свобода»:
- Це скликання збиралось під гучний скандал, пов'язаний із спробою масштабної фальсифікації, коли у кількох політсил, зокрема й у "Свободи" на замовлення Опоблоку й за сприяння влади вкрали 40 тисяч голосів за одну ніч, просто вписавши у протокол спотворені дані. Ми змусили перерахувати голоси і встановити справжні результати. Та все ж винних досі не покарано. Відтак і уся подальша робота протягом року була побудована на фальсифікації інтересів громади. З самого початку в облраді було створено фактичну більшість з БПП, "Черкащан", "Відродження", Партії ветеранів Афганістану та УКРОПу. Ситуативно свої голоси більшості дає частина фракції РПЛ, а за результатами останніх двох пленарних засідань зрозуміло, що у більшість увійшла фракція "Батьківщини". Відтак утворивши більшість, влада заповзялася, імітуючи захист інтересів громад Черкащини, займатися розподілом бюджету на сумнівні проекти та намагатися остаточно розпродати прибуткові комунальні підприємства. Найпровальнішим рішенням, на нашу думку, було ухвалення бюджету Черкащини на 2016 рік - "бюджету дерградації" в авральному режимі, практично напередодні Нового року. На жаль, більшість в облраді перетворює цей орган самоврядування на комітет виконання "височайшої" волі з Адміністрації Президента та клуб інтересів місцевих багатіїв.
Олександр Федорук, депутат обласної ради від фракції «Батьківщина»:
- Протягом року депутати Черкаської обласної ради фракції «Батьківщина» завжди відстоювали нагальні питання мешканців регіону, займали принципову позицію щодо питань, які стосувалися бюджету. Так, за нашої підтримки було раціонально розподілено бюджетні кошти між районами для забезпечення медикаментами «чорнобильців». Також підтримали розподіл коштів для воїнів АТО та сім’ям загиблих.
Активну позицію займала фракція при розподілі державної субвенції на діаліз для хворих з нирковою недостатністю, а також по обласних програмах, що стосувалися питань охорони здоров’я, зокрема щодо серцево-судинних, онкологічних захворювань (всього близько двадцяти програм). Долучалися до вирішення питання щодо забезпечення медзакладів області вакцинами, оскільки на початку року була катастрофічна ситуація. «Батьківщинівці» підтримали проекти рішень про виділення з бюджету додаткових коштів субвенції для освітніх та медичних закладів. Депутати нашої фракції також підтримали питання фінансування програми природоохоронних заходів, за якою на реконструкцію очисних споруд у Чигирині було виділено понад 6 мільйонів гривень.
Треба сказати, що фракція виступала категорично проти сумнівних питань, як то виділення 2,5 млн. грн. на будівництво притулку для тварин в Умані. Завдяки фракції «Батьківщина» не вдалося роздерибанити КП «Фармація», що налічує близько 200 аптек по області.
Вадим Гайович, голова фракції РПЛ:
- Ефективність роботи Черкаської обласної ради за цей рік була такою низькою, якою не очікували її побачити навіть найбільші скептики. Варто тільки порахувати кількість зірваних засідань, неприйнятих рішень, конфліктів, які розгоралися під час роботи, і можна це чітко зрозуміти. Варто також сказати, що депутати абсолютно не залучаються до роботи. А подекуди нам свідомо створюють перешкоди. Наприклад, як член комісії охорони здоров'я я вже рік не отримую примірники діючих програм, за останній рік мене як голову фракції жодного разу не запросили на обговорення порядку денного перед черговою сесією, немає ні круглих столів, ні виїзних засідань, повністю відсутній діалог з бізнесом. Це те, що потрібно Черкащині? Не думаю.
Однією з найбільших проблем є те, що голова облради виявився абсолютно несамостійною фігурою і замість того, щоб працювати на інтереси громади Черкащини, працює на інтерес "любих друзів". Хоча сам він любить постійно повторювати одну і ту ж саму мантру про те, що він є "незалежним". Та на ділі ж значна кількість питань, які вносяться в сесійну залу, виглядають такими, що в інтересах третіх осіб, та ще й повністю не підготовлені до розгляду, а деякі питання, м'яко кажучи, є відверто сумнівними і мають корупційний аромат. Часто з президії ми чуємо неправду, ну, і звісно, постійне порушення регламенту – це стало основним атрибутом нинішнього скликання. Одним словом ідуть спроби перетворити обласну раду на факсиміле для ОДА, яке б давало позитивні рішення на все, що нам підсунуть в останній момент.
Світлана Легойда, керівник фракції «Відродження»
- За майже рік роботи в обласній раді, окрім таких «обов’язкових» рішень, як «Про обласний бюджет на 2016 рік», «Про програму економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2016 рік», обласною радою прийнято (подовжено) такі важливі обласні програми, як: "Шкільний автобус" (на 2016- 2020 роки); Програма оздоровлення та відпочинку дітей (на 2016-2020 роки) та інші.
Не завжди засідання сесій і постійних комісій проходять спокійно і зважено, не завжди депутати мають одно-векторні думки, разом з тим – з принципових питань вдається досягти консенсусу. Зазвичай за важливі питання і звернення вдається досягти підтримки необхідної для ухвалення того чи іншого рішення більшості.
Хочеться звернути увагу на відношення до роботи депутатів від фракції Партії «Відродження» - по відвідуванню засідань сесій облради та участі у роботі на засіданнях профільних постійних комісій – найкращі показники. Вважаю роботу обласної ради досить задовільною (в межах повноважень, наданих облраді чинним законодавством України).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter