Селяни Крупського вирішили своє село не перейменовувати — вважають, що подруга вождя тут ні до чого
Реклама
На Черкащині мають перейменувати 19 населених пунктів. У Золотоніському районі під перейменування підпадають селище Петровського, села Чапаєвка і Крупське, пише Черкаський край.
Як вважає сільський голова Крупського Іван Соколенко, Крупське випадково потрапило у цей список. Адже назва села походить зовсім не від прізвища соратниці Леніна Надії Крупської.
Село Крупське зареєстроване ще на карті французького військового інженера й архітектора Ґійома Боплана у XVII столітті, тобто задовго до подій Жовтневої революції 1917 року. І згадкам про Крупське в документах понад 360 років!
Існує кілька версій назви села, наведених у книзі «Подорож Златокраєм». Одна з них пов’язує назву села з прізвищем переселенця з Кропивни Олекси Крупського. Інша — що тамтешні землі належали полковникові Крупському.
Деякі краєзнавці схильні вважати, що засновником села став козак Крупський, виходець із села Крупа на Волині. Це було гуртуюче село. До нього належало 4 тисячі гектарів земель. Сюди входили села Щербинівка, Синьооківка, хутір Тимківщина, звідки родом відомий професор і краєзнавець, перший ректор Київського університету Михайло Максимович.
Неабияк розвинулося Крупське в 60-70-ті роки минулого століття, коли були споруджені будинок культури, нове житло й дороги, потім школа, дитсадок, ФАП, гуртожиток, водогін, лазня-сауна… Ці зміни відбувалися при керівниках В’ячеславові Долецькому і Миколі Шавлакові.
Тож назва села Крупське аж ніяк не вписується в закон про декомунізацію. Занепокоївшись змінами назв сіл і вулиць, люди в Крупському терміново зібрались на збори. Одностайно вирішили не змінювати назви села і його вулиць. Бо в цих назвах — його історія, колорит, добрі діла конкретних людей, які творили його історію.
Знати, де назви міняти
Спеціалісти інформаційно-аналітичного центру «Info-Light» на основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті створили інтерактивну карту з 877-ох українських населених пунктів, які мають перейменувати (ознайомитися з нею можна на сайті газети).
На Черкащині вже позначено дев’ять селищ та десять сіл. Дані будуть оновлюватися, тож є надія, що фахівці дослухаються до думки жителів Крупського. На відміну від столичних, черкаські історики називають щонайменше кілька десятків населених пунктів, які, на їхню думку, слід в області перейменовувати!
Як відомо, відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» також мають перейменувати два обласні центри: Кіровоград і Дніпропетровськ.
Рішення громади мають прийняти до Дня Свободи та Гідності 21 листопада 2015 року. Опісля впродовж трьох місяців Верховна Рада України прийме рішення про перейменування.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter