Селяни на Уманщині влаштували земельний бунт (ФОТО)
Реклама
У селі Бабанка розгорілася «війна» за паї.
Близько сотні пайовиків зібрались під стінами контори компанії «Агровіт», з вимогою віддати зерно та гроші, яке, за словами мітингувальників, заборгувала їм компанія. Про це повідомляє «Вечірня Умань».
Місцеві стверджують, що їх дурять, не виплачуючи паїв у повному розмірі, та водять за носа, укладаючи нові договори, розірвати які практично неможливо. В свою чергу, директор «Агровіт» запевняє, що всім все виплатять, згідно договору, до кінця року, а бунт селян нічим не обґрунтований.
«Ви кажете, що дасте пай до кінця року, а моя корова зараз їсти хоче, чим я маю її годувати», - обурюється Катерина Семчук.
Директор фірми Микола Бахчеван запевняє, що зерно буде, та коли його людям видадуть на руки не повідомляє.
«Я б вже давно розірвала договір з цією компанією, як би не борги. За 6 років вони недодавали нам зернових паїв, а свої ж кошти нам доводилось вигризати зубами. Мій договір з «Агровітом» закінчився у липні, на дворі 16 серпня, а зі мною так і ніхто не розрахувався», – зазначила Оксана Кононенко.
«Нам видали премію 2 тисячі гривень, і попросили підписати якийсь папірець, як з’ясувалось пізніше, взявши ці гроші ми потрапили у рабство «Агровіту» на 7 років, адже то був не документ на премію, а новий договір оренди. Та найцікавіше, що коли ми пропонували компанії повернути гроші, розірвати договір нам відмовили,» – розповідає пайовик Мельніченко Олексій Анатолійович.
Натомість представники фірми запевняють, що діють в межах правового поля і жодних порушень не вбачають.
«Згідно договору, виплати пайовикам здійснюються протягом поточного року. Враховуючи ситуацію, яка склалась, ми готові на даний час розрахуватися тільки пшеницею і ячменем. Кукурудза і сонях буде після збору врожаю. Нехай приходять з паспортами ми все оформимо», – зауважив директор фірми Микола Бахчеван.
Бунт біля дверей контори не вщухав ще протягом кількох годин. Частково вгамувало бурю те, що директор погодився в цей же день розібратись з пайовиками, хто забиратиме свій пай грошима, а хто зерном.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter