Стало відомо, чому береги Черкащини встелені мертвою рибою
Реклама
Останніми днями черкащани не на жарт занепокоєні тим, що мертва риба буквально встилає береги водойм Черкаської області. Особливо гостро ця проблема постала на території Чорнобаївського, Уманського та Городищенського районів. Державна екологічна інспекція встановила три причини загибелі риби.
Про це інформують в прес-службі Державної екологічної інспекції у Черкаській області.
Експерти це явище пов’язують з літньою задухою, цвітінням водоростей та господарською діяльністю людини.
Оскільки кисню у воді у двадцять разів менше, ніж у повітрі, риба та інші водні живі ресурси весь час відшукують місця, ″багаті″ на вмість розчиненого кисню. Від його нестачі водні живі ресурси виснажуються і гинуть, інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху — масову загибель риби від нестачі або ж повної відсутності кисню. Літні задухи збігаються в часі із так званим цвітінням водойм.
При значному збільшенні біомаси водоростей різко погіршується якість води, змінюється кольорова гама, кислотність, в'язкість, знижується прозорість, вода набуває неприємного запаху. Причина цвітіння — зниження швидкості течії, підвищення температури води, підвищення вмісту біогенних забруднюючих речовин, збільшення показників хімічного та біологічного споживання кисню, що неодноразово підтверджували лабораторні дослідження Держекоінспекції у Черкаській області.
Також екологічний стан річок і водойм тісно пов′язаний із господарською діяльністю людини. Так, негативно впливає недотримання режиму в прибережних захисних смугах, замулення, занесення, забруднення, зарегулювання стоку. В результаті суттєво знижується здатність водойм і річок до самоочищення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter