Стало відомо, чому у Смілі перейменували вулицю Шевченка
Реклама
Ситуацію прояснив місцевий чиновник.
Вулиця Шевченка у Смілі стала вул. Осінньою. Назва не підпадає під закон про декомунізацію. Чому вулиці дали нову назву, пояснив заступник начальника управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин Смілянської міськради Олександр Парахоня, інформує «Черкаський край».
Даний факт дійсно має місце, але при цьому чомусь не враховується повна інформація щодо цієї події, — повідомив заступник начальника управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин Смілянської міськради Олександр Парахоня. — Це в свою чергу спричинило до викривлення ситуації.
У результаті кропіткої роботи комісії з перейменування вулиць, створеної міськвиконкомом, проаналізовано назви всіх 411 вулиць і провулків міста. Сміла має тривалу історію, але основний розвиток міста після промислової революції, започаткованої родиною Бобринських, відбувався в другій половині XX століття. Тож комісія встановила, що імена осіб та епохальні назви з комуністичною ідеєю носить більше сотні вулиць міста. Склавши концепцію роботи та опрацювавши за півроку значний обсяг довідкового матеріалу, комісія надала пропозиції з перейменування, які за рішенням міської ради від 18.02.2016 року та розпорядженням міського голови від 22.02.2016 року №42 дали нові назви 116-ти вулицям міста.
Звичайно, перейменування вулиці Шевченка не підпадало під вимогу законодавства, але у місті пам’ятник Тарасу Шевченку знаходиться на площі перед залізничним вокзалом, до якого єдиний шлях по провулку Московському. В свою чергу, провулок Московський забезпечував сполучення з магістральною вулицею Жовтневою. В той же час вулиця Шевченка знаходиться в районі садибної забудови, поблизу меблевої фабрики «Лівс», має довжину лише 220 метрів, ширина 15 метрів. На вулиці розміщено 21 садибний будинок.
Пропозиція комісії віддати належну шану Кобзарю, перейменувавши вулицю Жовтневу та провулок Московський на ім’я Тараса Шевченка, не отримала жодного зауваження ні в ході розгляду, ні під час громадських слухань, ні після оголошення рішень про перейменування.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter