Суспільство патріотів: на Черкащині радилися, як виховувати молодь (ФОТО)
Реклама
У Каневі відбулося засідання міжвідомчої комісії, під час якого розглянули найбільш важливі питання національно-патріотичного виховання.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Нагадаємо, учора на Черкащині побували Віце-прем’єр-міністр та голова комісії В’ячеслав Кириленко, міністр молоді та спорту і заступник голови комісії Ігор Жданов. Також зібралися місцеві чиновники, депутати та представники громадськості.
Члени комісії, представники центральної та місцевої влади поклали квіти на могилу Тараса Шевченка та місце жертовного самоспалення Олекси Гірника.
«У Каневі завжди особлива атмосфера. Це сакральне місце для кожного українця. Люди мають тут бувати щонайменше раз на рік», – зазначив В’ячеслав Кириленко.
Особливість Канева відзначив і Ігор Жданов. З нагоди Дня захисника України міністр привітав, у першу чергу, військовослужбовців та передав їм вітання від олімпійців та паралімпійців.
«Більше року тому ми провели тут виїзну колегію Міністерства молоді та спорту, яка була присвячена проблемам національно-патріотичного виховання. Потім була створена комісія, яку очолив В’ячеслав Кириленко. Ми намагалися працювати, запроваджувати нові ідеї, для того щоб в Україні національно-патріотичне виховання було відповідним до національних традицій українського народу. Дуже символічно, що комісія проходить на Чернечій горі, поряд зі святинями народу», – виступив Ігор Жданов.
З нагоди Дня захисника України у Національному музеї Тараса Шевченка нагрудним знаком «Холодний Яр» нагородили військовослужбовців: Руслана Черкашина, Вадима Черненка, Миколу Шестакова, Олега Полякова, Сергія Долотенка, Олександра Форманюка, Вадима Очеретенка та Ігоря Бондаренка. За мужність та стійкість під час виконання завдань в зоні АТО відзнаку Генерального штабу ЗСУ 3 ст. вручили Віктору Попку.
Окрім того, відзнакою «Відмінник захисту Вітчизни», започаткованою обласною владою, нагородили старшокласників навчальних закладів: Олександра Жиліна, Максима Ромашка, Івана Величка та Максима Рудя.
«Влада має більш інтенсивно підходити до справи національно-патріотичного виховання, адже спостерігається намагання з боку інших органів формально проводити певні заходи. Наше завдання, щоб це було цікаво для молоді і стало для них дороговказом у житті. Ситуація в країні складна і це диктує нам нові підходи. Ми повинні виховувати активних патріотів», – розпочав міжвідомчу комісію В’ячеслав Кириленко.
За його словами, владці мають забезпечити обізнаність і знання українцям. Наразі є унікальна нагода передавати бойовий патріотичний досвід ветеранів АТО хлопцям, яким потрібні приклади героїчних вчинків.
Зустрічі з АТОвцями – живий зміст, яким потрібно наповнювати Указ Президента щодо Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки і відповідні урядові рішення для його реалізації.
За словами Ігоря Жданова, у 2014 році національно-патріотичне виховання було на фронті, у зоні АТО. А вже у 2015 – відроджувати ідею стали на державному рівні. Відбулося перше співробітництво з громадськими організаціями, які більше за інших працюють з молоддю, дітьми, ветеранами.
«Цього року на національно-патріотичне виховання було виділено 10 млн. грн. Кошти підуть на інформаційні речі та проекти, які запропонують громадські організації», – Ігор Жданов.
Цього разу комісія зібралася, аби обмінятися практиками та найкращими ідеями, які є у обласних державних адміністрацій і розповсюдити їх по всій Україні.
Зокрема Ігорю Жданову сподобалася ідея Черкаської ОДА відзначати кращих школярів у предметі «Захист Вітчизни».
«Коли почалися події на сході, більшість шкіл на Черкащині не мали флагштоків і українських прапорів. Зараз учень кожної школи, йдучи зранку, бачить український прапор. Більше 160 учнів вже отримали відзнаку «Відмінника захисту Вітчизни». До того ж, її вручають у оршанецькому Центрі підготовки прикордонників, де безпосередньо і бойовий досвід і навики передають самі прикордонники і учасники АТО. Це відбувається урочисто. Ці учні – патріоти, адже пишаються тим, що є українцями», – поділився досвідом голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.
За його словами, раніше військово-польові збори проходили лише формально. Зараз практично кожний старшокласник проходить збори у військових частинах. Другий рік поспіль в області організовують оздоровчі та відпочинкові військово-патріотичні табори. Цього літа працювали понад 40 таборів, у яких відпочили більше 3 тис. учнів.
У рамках програми діти також спілкуються з волонтерами та учасниками АТО, відвідують музеї.
«Ми активізували роботу в питанні виховання школярів на основі козацької педагогіки. На Черкащині протягом двох років розпочали діяти 30 козацьких класів. Такий клас є у кожному районі. Вчетверо побільшало гуртків патріотичного спрямування, які відвідують 13 тис. дітей. З’явилося багато музеїв, де вшановують борців за волю України. Маємо понад тисячу шкільних волонтерських загонів, які об’єднують 14,5 тис. учнів. Загони надають допомогу сім’ям АТОвців. Школярі також долучаються до благодійних акцій.
Черкащина несла патріотизм і на схід. Разом з волонтерами ми відбудували школу у Слов’янську. Тепер вона названа на честь Тараса Шевченка. Так відновили і єдину українську в Лисичанську школу, яка тепер носить ім’я Богдана Хмельницького», – зазначив Юрій Ткаченко.
Очільник області також додав, що учні цих навчальних закладів побували на Черкащині, поспілкувалися тут з однолітками та відвідали найвидатніші місця. Такі поїздки організовуються щороку.
Серед проблем у питанні національно-патріотичного виховання, за словами заступника Міністра молоді та спорту Олександра Яреми, є те що, деякі області навіть не подали звіт про заходи. А представники громадськості виявили «маскування» певних заходів під патріотичні, аби показати видимість роботи. Так, наприклад, до національно-патріотичного заходу віднесли виготовлення листівок до Дня закоханих.
Високопосадовці також закликали виховувати дітей у напрямку патріотизму і у сім’ях та відзначили важливу роль вчителів у школах та вихователів у садочках.
Подальшому ж розвитку національно-патріотичного виховання сприятимуть відповідні урядові рішення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter