Місце зустрічі друзів: на Черкащину на мотофестиваль "Тарасова гора" з’їхалися байкери з різних країн світу (ФОТО)
Реклама
У селі Свидівок біля Черкас стартував міжнародний мотофестиваль "Тарасова гора 2019". Цьогоріч фесту виповнюється 17 років. І зараз, як відзначають самі байкери, "Тараска" стала більш відкритою тусовкою. Сюди охоче приїжджають дівчата, мотоциклісти беруть на відпочинок дітей. Та, як говорить організатор Ашот Арушанов, "Тарасова гора" - це не лише стереотипно "пиво, рок та груди". Програма має наповнення на різний смак, адже хоч всіх об’єднує спільне захоплення – "залізний кінь", та на нього все ж сідають різні люди. Мотофестиваль став більш сімейним та по-домашньому затишним. Цього року вперше тут навіть одружуються пари, і не формально, а за участі представників РАЦСу.
За спілкуванням, новими знайомствами, відпочинком та емоціями на мотофест традиційно завітали байкери з різних країн світу. Зокрема, з Естонії, Польщі, Латвії, Литви, Казахстану та Росії.
Мотофестиваль "Тарасова Гора" почав свою історію 2002 року з ідеї зустрічі мотодрузів. Якщо на початку зібралося трохи менше 100 участників, то в 2018 їх кількість перевищила 9 тисяч.
"На фестиваль приїжджаю завжди, як відпускає робота. Насамперед заради спілкування, зустрічі із друзями. Я старенький, мені достатньо спілкування. За останні роки фестиваль змінився. Отак сміливо дівчата беруть участь тільки другий-третій рік. До цього загалом не настільки була вільна тут атмосфера. Збиралися люди, які були більше в темі, це був більш закритий захід. Зараз більш відкрита, часи змінюються, усе змінюється. Байкерів це радує", - розповідає байкер із 20-річним стажем Олександр Сєдов із Києва.
Олександр Сєдов
Чоловік пояснює, чим людей привертає мотоцикл та чому доволі часто байкери мають довге волосся.
"Це свобода та такий собі егоїзм, адже в машину можуть напроситися, а на мотоцикл хіба що тільки друзі. Стосовно довгого волосся – це якраз не зручно. Але це філософія, як борода", - розповів байкер.
"Сьогодні я приїхав в Украну цілеспрямовано. Багато років хотів потрапити на "Тарасову гору", але сталося це саме зараз, оскільки мандрував. За моїми плечима 150 країн світу, проїхав 250 тисяч кілометрів на мотоциклі. І тільки на ньому. Я один раз одружився і не міняю свою дружину, так і байк – один раз купив, і не міняю, йому 18 років. Я його періодично ремонтую. Були спокуси придбати інший, але серцю не накажеш, люблю цей BMW", - говорить байкер із Казахстану Дмитро Петрухін.
Дмитро Петрухін
Розповідає, що подорожує сам по всьому світу, адже це дуже відповідально. До того ж, друзі в дорозі сваряться.
"А я не люблю цього. Краще сам із собою пересварюся. Ніколи в житті не візьму із собою ні друга, ні подругу. Це дуже відповідально, потрібно робити самому", - каже Дмитро Петрухін.
"Ми тут другий раз. В Україні дороги, звичайно, не дуже. Ми були в Білорусі потім поїхали до Польщі та Латвії, а тепер до вас, от так і живемо. Я працював 40 років капітаном судна, але вже на пенсії. Заміжний, маю дорослих дітей. Взимку ловлю рибу, бо більше немає чого робити", - розповів Маті Еселмс (на фото чоловік справа) із Естонії, який приїхав разом із другом.
Дівчата зустрічають гостей фестивалю
На острові для учасників фестивалю облаштували другу сцену, де лунає інший жанр музики, аніж на головній, як наприклад, транс.
"Ми, ламаємо стереотипи, що байкери слухають тільки рок. І людям це подобається, кажуть, це гарно, що є альтернатива. Мотоцикл - це така річ, що дуже різні люди на нього сідають. Є такі як я, що не лише рок-мозика, пиво та груди, тому багато локацій, увечері тут особливо весело", - розповів організатор Ашот Арушанов.
За його словами, цьогоріч менше дівчат, адже проходить марш жінок на мотоциклах, тож частина поїхали взяти участь.
Ашот Арушанов
Проводитить різні змагання Василь Вірастюк, володар титулів "Найсильніша людина України" (з 2000 до 2005 року) та "Найсильніша людина світу" (2004).
Зазначимо, що через погані дороги мотоколона не вирушила у п’ятницю до Канева. У суботу вирішили поїхати в Черкаси.
"Але в неділю для нас відкривають дорогу, де Канівська ГЕС, яка добудувалася вже, тож їхатимемо на Тарасову гору. Наша друга колона може бути трохи менша, ніж в суботу, але будуть ті, хто хоче дістатися і не порушити традицію", - розповів Ашот Арушанов під час прес-конференції.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter