У Черкасах керівники міст разом із нардепами обговорили фінансові ризики через децентралізацію
Реклама
Децентралізація та виклики щодо формування місцевих бюджетів на 2017 рік. Про це говорили під час другого засідання Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України, в якому також взяли участь народні депутати України Владислав Голуб та Олег Петренко.
За словами головуючого засідання, секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького, виконавчі органи міста не стоять осторонь процесів щодо захисту інтересів законопроектів в інтересах місцевих громад, а також постійно звертаються у Верховну Раду та Кабінет Міністрів з приводу вирішення проблемних питань: зокрема, це запровадження трирічного мораторію на введення змін до Бюджетного та Податкового кодексів, відшкодування витрат на пільгові перевезення і недостатня кількість коштів, щоб повністю відшкодувати пільги та субсидії за житло-комунальні послуги.
Водночас, заступник директора департаменту політики Черкаської міськради Роман Жовнір повідомив, що держава не завжди в повній мірі виконує ті обов’язки, які бере на себе перед місцевими органами самоврядування.
Яскравим прикладом є ситуація із субвенцією для Черкас щодо пільгових перевезень. Мовляв, міській владі довелося компенсувати 32 мільйони гривень із власного бюджету, щоб забезпечити пільгові перевезення громадян. Хоча ці витрати мала взяти на себе держава.
Існують побоювання з приводу можливих фінансових викликів перед громадами і у представників інших міст Черкащини.
“Децентралізація – це добре. Але ж подекуди є дивні випадки. Наприклад, ми заплатили за газ одну закладену суму, а вже через місяць нам присилають рахунок заднім числом за новими тарифами. А звідки ж кошти нам тоді взяти”, - говорить міський голова Монастирища Олександр Тищенко.
Заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань зазначив, що важливим є той факт, що цього року за три місяці до прийняття державного бюджету на 2017 рік на місцях активізували обговорення. Це дасть змогу підготувати власні пропозиції не на швидкоруч, а зважено.
“Ми маємо вивчити всі ризики, які постають перед громадами. Ніхто не хоче опинитися у ситуації, коли представники міст та сіл опиняться у безвихідній ситуації, а реально допомогти все ніхто не зможе. Тому необхідно реально оцінювати власні сили”, - повідомив Ярослав Березань.
Народні депутати України Владислав Голуб та Олег Петренко пообіцяли продовжувати здійснювати підтримку територіальним громадам на законодавчому рівні. Тим більше, що вперше за останні роки за їхнім сприянням до бюджету Черкас були спрямовані додаткові кошти із держбюджету.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter