У Черкасах планують відкрити драматичний театр цього року (ФОТО)
Реклама
Черкаський драматичний театр імені Т. Г. Шевченка досі перебуває на реконструкції після пожежі, яка сталася 1 липня 2015 року. Протягом п’яти років відбувалися роботи з ремонту будівлі. Сьогодні ж під час пресконференції адміністрація повідомила, що відкриття планують на жовтень цього року.
Передає кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами заступника голови ОДА Дмитра Ляшова, першочергово в драматичному театрі зробили аварійно-відновлювальні роботи. Тільки після цього перейшли до ремонту театру. Сьогодні на цей об’єкт використали 122 мільйони гривень.
Загалом із витраченої суми майже 100 мільйонів витратили на відновлення глядацької зали, фойє на поверхах та фасаду. А загалом за п’ять років у театрі зробили екстер’єр, дах, піддашшя, фойє другого та третього поверхів, глядацьку залу, кулуари трьох поверхів, а також відремонтували туалети на всіх поверхах, підвальні та кабінетні приміщення.
"Ми плануємо відкриття на жовтень 2020 року. Уже стомились виступати в різних місцях. Чекаємо, коли нам дадуть нашу сцену, щоб вийти й нормально працювати", – розповідає директор музично-драматичного театру Петро Ластівка.
За його словами, уже також придбали деяке обладнання, потрібне для проведення вистав. Зокрема йдеться про пульт звукорежисера та художника з освітлення.
"До цього ми також придбали на перший час світлове та звукове обладнання. Ми будемо це монтувати та докуповувати так, щоб у нас було все по-європейськи. Ми повинні зробити все для того, щоб дизайн вистави на тлі звуку та світла, мав дуже гарний вигляд. Розмістимо також шість підзвучок, щоб якщо актор повернеться й скаже щось, то його буде чути всім", – зазначає Петро Ластівка.
Після ремонту глядацької зали, в ній поменшало місця. За словами Ластівки, це спричинено тим, що крісла стали ширші. Також прибрали деякі місця на другому та третьому ярусі, тому що з них не було видно сцени.
"У 1964 році було зроблено так, що з половини ярусу не видно навіть сцени. Тому ми там забрали місця. Ми лишили тільки ті, де точно все видно. Самі перевірили", – каже Петро Ластівка.
У межах другої черги в театрі основні роботи будуть сконцентровані на коробці сцени.
"Це відновлення поворотного механізму сцени, відновлення штахетного господарства, нова сцена та підлога, сучасне обладнання для звуку та світла й "одяг" сцени. Цього року найбільше грошей буде використано на закінчення дрібних ремонтних робіт та на відновлення самого серця театру – сцени", – каже Ляшов.
Він також додає, що сьогодні на реалізацію цього проєкту передбачено з різних джерел близько 60 мільйона гривень.
"Спочатку ми виходили на 100 мільйонів, але розуміємо, що треба шукати такий варіант, щоб у межах наявного фінансування увести театр у роботу. Ми шукатимемо ще фінансування, яке буде спрямовано на додаткове обладнання. А ремонтні роботи будуть зроблені саме в межах цього кошторису", – каже Ляшов.
Загалом гроші на ремонт драматичного театру планують брати з різних джерел. Так, адміністрація передбачає отримання близько 10 мільйонів гривень з міського бюджету, ще 35 мільйонів з Державного фонду регіонального розвитку, близько 4 мільйонів з обласного. Відповідно кошти розподілять таким чином: 30-34 мільйони гривень підуть на ремонт сцени, а інші гроші – на облагородження навколишньої території.
"Покращити територію потрібно також, тому що каналізаційні труби, які проходять навколо театру, уже не ремонтували 50 років. Якщо ми їх не замінимо, то поклавши плитку, через пів року ми можемо опинитися у місиві з нечистотами. На ремонт сцени 30 мільйонів гривень, звісно, малувато. Треба буде ще 53 мільйони, але їх потрібно знайти десь. Без них театр зможе частково запрацювати. Це не буде повний комплекс, але це буде пристойно. Я сподіваюсь, що хоча б 20-30 мільйонів ми ще отримаємо, й буде все класно", – розповів директор музично-драматичного театру Петро Ластівка.
Ляшов додає, що театр отримає сучасне й нове обладнання, необхідне й достатнє для того, щоб реалізувати свої творчі потреби. Усі інші кошти, які надходитимуть, будуть спрямовані на оновлення.
Петро Ластівка зазначає, що у фойє хочуть організувати малі сцени, де будуть проводити малі форми виступів. Планують зробити й бар-ресторан для відвідувачів.
"Скрізь буде освітлення. Будуть столики стоять, коли вистава буде, то їх прибиратимуть. Буде також бар-ресторан для відвідувачів. На вікнах будуть штори закриватися, щоб не заважало світло. На вулиці теж буде виносна кава", – каже директор театру.
Нагадаємо, що загорання сталося на третьому поверсі театру через глядацьке крісло в 2015 році. Працівники театру 20 хвилин намагалися самотужки загасити пожежу, однак їм не вдалося це зробити, тому викликали рятувальників. Тоді повністю згоріла глядацька зала на 600 місць, перекриття між поверхами, обвалився дах театру. Вогонь зруйнував 500 квадратних метрів площі приміщення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter