У черкаських магазинах виявили факт фальсифікації рибних консервів
Реклама
До правоохоронних органів звернувся директор виробництва рибних консервів, який виявив у черкаських магазинах факт незаконного використання його торгової марки іншим виробництвом. Факт фальсифікації підтверджено. Нині тривають слідчі дії.
Про це повідомила прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.
"У вересні поточного року до правоохоронних органів звернувся директор ТОВ "Альфа-Етекс". Він виявив факт реалізації у черкаських магазинах рибних консервів "Сайра натуральна" ТМ "Аквамарин" з використанням маркування ТОВ "Альфа-Етекс", виготовлених без відома самого ТОВ "Альфа-Етекс" та з порушенням стандартів його виробництва, що загрожує діловій репутації підприємства та становить загрозу здоров’ю споживачів. Слідчий суддя надав дозвіл на проведення товарознавчої експертизи. Факт фальсифікації було підтверджено. На сьогодні тривають слідчі дії»,- цдеться у повідомленні.
Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаськвій області Юрій Квас прокоментував, що у мережах супермаркетів є відділи, які контролюють підприємства-постачальників продукції. Невеликі ж магазини такого не практикують. Тому поява фальсифікованої продукції можлива саме на полицях таких торгових об’єктів.
За словами Юрія Кваса, в Україні і на Черкащині зокрема найчастіше підробляють алкогольні напої. Цьогоріч до "чорного" списку потрапили вершкове масло і рибні консерви.
"Фальсифікована продукція – це небезпечно, - каже фахівець. - Узяти б той же алкоголь. У 2016 році виникла ситуація, коли метанолом, що входив до складу підроблених алкогольних напоїв, отруїлося близько 150 осіб. Для майже 70 чоловік це закінчилося летально".
У цьому році до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надійшло 40 скарг про фальсифікацію, проведено близько 30 перевірок.
Фахівець Держпродспоживслужби зауважує: часто виявити фальсифіковану продукцію дозволяє лише експертиза. Тому закликає споживачів завжди читати маркування. Інформація про товар має бути державною мовою. Якщо вже так сталося, що покупець став жертвою недобросовісного виробника, слід насамперед звернутися до торгової мережі, де придбано товар, з вимогою або відшкодувати його вартість, або замінити якісним. Як варіант, написати заяву на адресу Головного управління Держпродспоживслужбу в Черкаській області. До заяви слід докласти фото товару та чек.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter