У Черкаській області встановили межі майже 500 населених пунктів
Реклама
Межі 483 адміністративно-територіальних одиниць (56,5 відсотків) Черкащини встановили за проектом землеустрою. Зокрема, 2020 року - 146. Відомості про межі внесли до Державного земельного кадастру (ДЗК).
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
За кількістю населених пунктів, де встановили межі, лідирує Драбівщина: внесли відомості про межі 41 об’єкта (усього в районі 51 населений пункт). Найбільше у відсотковому значенні виконали таких робіт на Христинівщині (97,1% – 34 н. п.), де залишився тільки один об`єкт, а також у Жашківському (94,7% – 36 н. п.) і Монастирищенському (85,4% – 35 н. п.) районах.
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає органи місцевого самоврядування поквапитися зі встановленням меж адміністративно-територіальних одиниць та внесенням відомостей про межі до ДЗК, що так важливо для розвитку громад. Адже саме місцеві ради мають виділити кошти зі своїх бюджетів для проведення зазначених робіт.
У Черкаській області 855 населених пунктів, а саме: міста обласного значення – 6, міста районного значення – 10, селища міського типу – 15, села – 824.
Довідково:
Відповідно до Земельного кодексу України (глава 29, ст. 173) межі району, села, селища, міста, району в місті встановлюють і змінюють за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.
Як ідеться в ст. 46 Закону України «Про землеустрій», проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень «розробляються для створення повноцінного життєвого середовища та створення сприятливих умов їхнього територіального розвитку, забезпечення ефективного використання потенціалу територій зі збереженням їхніх природних ландшафтів та історико-культурної цінності, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, і затвердженої містобудівної документації».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter