У Корсунь-Шевченківському вода отруєна майже у всіх питних джерелах
Реклама
У Корсунь-Шевченківському – екологічна криза. Вода у переважній більшості приватних та громадських колодязів не відповідає нормам.
Про це повідомляють "Вечірні Черкаси".
Нещодавно фахівці районного лабораторного відділення на замовлення міської ради відібрали проби з 15 свердловин. Оприлюднені дані нажахали містян. Лише з двох колодязів можна пити без шкоди для здоров’я. В інших – вміст нітратів перевищує допустиму норму, і подекуди у три рази.
"Я живу біля річки. Там не дуже якісна вода. Багато заліза, тому вона «іржава», вона пошкоджує нирки. Доводиться брати в сусіда. Дехто ж так і набирає звідти. У нашому місті, фактично, одне чисте джерело, яке розташоване у парку. Увесь центр бере звідти. Хто далі живе, їздять на автівках туди. Сьогодні бачив там цілу чергу. Йдуть із пляшками, з візками. Помітно побільшало людей після перевірок санстанції. У багатьох інших свердловинах велика концентрація нітратів. Їх не можна відфільтрувати чи якось знешкодити. Хоча й звідти беруть, бо так звикли. А це дуже б’є по здоров’ю. Звідси хвороби й смерті", – розповідає місцевий житель Сергій Мошенський.
У тому, що вода небезпечна, він звинувачує сільгосппідприємців.
"Поля при СРСР постійно оброблювали пестицидами у чималих кількостях. А вони поступово проникали у підґрунтові води, – каже чоловік. – Зараз маємо таку спадщину. Плюс теперішні сільгосппідприємці. Немає закону, який би забороняв чи обмежував внесення на поля пестицидів. А вони цим користуються. У людей ламаються побутові прилади: пральні машинки, електрочайники. А от у навколишніх селах ситуація краща. Там вода в криницях більш чиста", - розповів Сергій Мошенський.
Результати дослідів керівник районного лабвідділення Тетяна Козлова коментувати не захотіла. Запевняє, у Корсуні ситуація із якістю питної води не найгірша. Міський голова Олександр Гайдай хоче спробувати вирішити проблему.
"Ми намагаємося якось боротися з цим. Для садочків, якщо вода береться у криницях, воду фільтруємо. Насосно-фільтрувальна станція дає в центральну мережу більш-менш нормальну якість. А от деякими колодязями люди користуються виважено. Самі для себе мають вирішувати: брати звідти воду чи ні. І ніхто їм не може заборонити. У нас два джерела: у парку та біля АТП. Там показники хороші. А інші вже давно відхиляються від норм", - пояснює Олександр Гайдай.
Із чистою водою корсунцям можуть допомогти німці. Зараз розробляється проект водогону.
"У планах закільцювати водомережу та зробити її більш надійною. Ми розробляємо проект спільно з нашим німецьким містом-побратимом Гіфгорном. Гроші на нього дають німці. Якщо усе вийде, то вдасться вирішити проблему з водою. Ще ми хочемо реконструювати поля фільтрації. Якщо вони будуть нормально функціонувати, то не буде більшої частини тих забруднень, які потрапляють у «підшкурні» води", - заначив міський голова.
Втім, у Корсуні ситуація з водою не найгірша. Спеціалісти ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” взяли сотні проб із приватних колодязів по всій Черкащині. Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 26,2% проб – переважно за вмістом нітратів. У більш як 10 відсотках проб мікробіологічні показники перевищують норму. Про це йдеться в офіційному звіті лабораторного центру за перше півріччя. Найбільш отруєна вода на Жашківщині та у Городищенському районі. Там вміст нітратів у питній воді криниць перевищував обласний показник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter