У музеї на Черкащині демонструють, яким був побут українців сто років тому (ФОТО)
Реклама
У селі Плескачівка було відкрито перший на Смілянщині музей українського народного побуту, де представлено близько півтори тисячі оригінальних речей, якими користувалися українці у своєму повсякденному житті.
Про це у Facebook розповів журналіст Олександр Слєпцовський.
Музей виник зі ініціативи відомого смілянського підприємця, ініціатора багатьох проектів, пов’язаних із розвитком "зеленого" туризму Сергія Тимофієва.
Переважна більшість експонатів були знайдені, зібрані та дбайливо збережені особисто паном Сергієм. Цей музей вже відвідало чимало гостей не лише з усієї України, а й з інших країн, викликаючи непідробний захват тим, що можна побачити, до чого можна доторкнутися і навіть спробувати покористуватися самому. Сьогодні цей куточок давнини має офіційну назву: музей "Берегиня".
За задумом Сергія Петровича, музей "Берегиня" — це не просто зібрання колекції унікальних експонатів, а передусім можливість доторкнутися, вивчити й скористатися самому величезним духовним досвідом української родини: її устрою, її сили, її краси.
Разом із Сергієм Петровичем активно працює черкащанка Анжела Тимчура: вона вже реалізує на базі того, що має Сергій Тимофієв, комплексні програми психологічної допомоги українським воїнам, які постраждали в зоні АТО, молодим сім’ям, молодим жінкам і чоловікам, які зіткнулися з непростими психологічними проблемами. З різними категоріями людей проводяться тренінги, походи лісом, спеціальні оздоровчі та лікувальні заходи, харчування екологічно чистими продуктами. Усе це у комплексі дає учасникам програм відчутний позитивний ефект. Головною ж базою для проживання та занять стала зелена садиба "Холодноярський зорепад" — іще один креативний проект Сергія Тимофієва.
І от з ініціативи Сергія Тимофієва неподалік Сміли — у мальовничому селі Сунки — розвивається новий проект: школа народних українських ремесел імені княгині Наталії Яшвіль. Вона має вже незабаром відкритися і надаватиме широкі можливості для відродження ткацтва, гончарства та вишивки: для цього вже створені всі умови. Свою підтримку цьому проекту надав народний депутат України Сергій Рудик: він виділив на цю справу 150 тисяч гривень. А опікуватиметься цією школою буде особисто голова Всеукраїнської спілки народної творчості та ремесел Володимир Стадник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter