У поліції пояснили як уберегтися від шахраїв, які цуплять кошти із пластикових карток
Реклама
Зараз більшість жителів країни використовує пластикові картки. Природно, що з розвитком електронних технологій розвиваються і методи шахрайства. Зловмисники постійно шукають нові способи, як можна вкрасти гроші у людей за допомогою банківських карток.
Наприклад, на мобільний телефон власника картки приходить смс-повідомлення про те, що його рахунок заблоковано. Потім надходить дзвінок, співрозмовник називається працівником банку і сповіщає громадян, що він представник служби безпеки банку. Потім повідомляє, що з картки хтось намагався зняти гроші і її заблокували. Щоб розблокувати, необхідно уточнити деякі дані, зокрема пін-код та дівоче прізвище матері. Якщо людина надає ці дані, шахраї отримують доступ до рахунку і знімають всі кошти потерпілого.
Як вберегтися?
- не приймайте ніяких рішень під час або відразу після телефонного дзвінка незнайомої людини;
- не повідомляйте особистої інформації та даних щодо банківської картки;
Співробітники банків ніколи не телефонують клієнтам і не питають у них пін-коди, паролі, та інші таємні дані. Банківські працівники мають інші способи ідентифікації клієнтів.
- Попросіть співрозмовника представитися із зазначенням посади. Зателефонуйте до банку, з’ясуйте, чи є в них такий співробітник. Номер гарячої лінії банку є на вашій банківській картці;
- відвідайте найближчий офіс свого банку та розкажіть про ситуацію. Повідомте поліцію про можливий факт шахрайства;
- якщо в розмові називаються якісь імена близьких, знайомих або друзів, обов’язково зателефонуйте їм;
Також шахраї полюють на жертву і на вулицях. Громадяни часто в гаманцях зберігають разом із карткою записаний пін-код. Дехто навіть довіряє банківські операції стороннім особам, повідомляючи при цьому таємничій код. Окремі знімають кошти з рахунків та не звертають увагу на людей, які поруч, а також на те, який вигляд має банкомат і чи не містить він сторонніх пристроїв.
- Не зберігайте пін-код разом з карткою. Його потрібно запам’ятати, в багатьох банках є можливість встановлювати пін-код самостійно, тож ви можете обрати для себе зручну комбінацію з чотирьох цифр, яку легко запам’ятаєте.
- Звертайте увагу на зовнішній вигляд банкомату;
- коли вводите пін-код, прикривайте цифри від сторонніх осіб;
- не користуйтеся послугами сторонніх осіб біля банкомату та не повідомляйте їм свій пін-код та номер телефону;
- перевіряйте суму, яку у вас знімають в магазині або у закладі обслуговування. Завжди майте під рукою телефони гарячої лінії вашого банку.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter