У селі на Черкащині відкрили амбулаторію (ФОТО)
Реклама
У селі Будище Черкаського району відкрили ще одну амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
Це друга новозбудована амбулаторія в Черкаському районі. Раніше вже відкрили подібний лікувальний заклад у Степанківській територіальній громаді Черкаського району, а також у Благодатному Золотоніського району.
– Важливо покращувати якість надання медичних послуг саме у сільській місцевості. Комфортні умови потрібні і пацієнтам, і лікарям. Це ж стосується і санітарних умов в маніпуляційних, оглядових кімнатах. У цих приміщеннях відповідні умови є. Важлива і заробітна плата лікарів, внаслідок реформи вона значно підвищилася, що є додатковою мотивацією. Невід’ємна складова комплексності – мобільність, а саме забезпечення транспортом та дорогами. Якість життя – це якість і медичних послуг. На Черкащині триває ініційований Президентом проект “Велике Будівництво”, комфорт об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури – один із найбільших запитів суспільства, – зауважив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
Важливий внесок у будівництво нової амбулаторії у Будищі зробило соціально відповідальне підприємство ДП "Перемога Нова", яке входить до агрохолдингу МХП. Долучившись до проекту на умовах співфінансування, компанія інвестувала у спорудження медзакладу близько 1,2 млн грн. Кошти були витрачені на проектно-кошторисну документацію, асфальтування під’їзної дороги та стоянки біля амбулаторії, супровід у під’єднанні амбулаторії до електромережі, а також – на закупівлю частини медичного обладнання.
Сімейний лікар амбулаторії Валентин Фіщук відзначає важливість телемедичного обладнання, яке є в амбулаторії. Адже є можливість зв’язатися пацієнту із лікарями найвищої категорії третинної ланки, які можуть дати рекомендації і відпрацювати методику лікування. Крім того є й обладнання для діагностики, яке дозволяє робити електрокардіографію, отоскопію, офтальмоскопію та ін.
У амбулаторії виконали робіт на суму 5, 66 млн грн, зокрема:
– будівельні роботи;
– закупівля технологічного обладнання;
– закупівля медичного обладнання.
Загальна площа – 207,33 кв. м.
На реалізацію Програми розвитку сільської медицини була спрямована державна субвенція ще у 2018 році, а також співфінансуванням з місцевих бюджетів. Термін програми завершується у 2020-му.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter